Spalanie kalorii na basenie

Chcesz schudnąć i wymodelować sylwetkę w przyjemny i szybki sposób? Wybierz pływanie! Już po 20 minutach pływania zaczniesz spalać kalorie. Co więcej, ta dyscyplina nie tylko pomoże ci poprawić stan zdrowia, ale również wzmocni kręgosłup. Czy da się schudnąć na basenie i ile kalorii spalisz, pływając?

Sprawdź też: Jak często warto chodzić na basen?

Czy da się schudnąć na basenie?

Trening w wodzie nie jest tak uciążliwy, jak się wydaje. Wypór wody powoduje, że ciało jest odciążone, dzięki czemu czujesz się lżejszy i elastyczniejszy. Opór wody zmusza mięśnie do intensywniejszej pracy. Przepłynięcie kilku długości basenu to świetny sposób na spalenie kalorii. Styl nie ma znaczenia – po prostu płyń tak szybko, jak potrafisz, przynajmniej raz na całej długości basenu. Zawsze staraj się pływać jak najlepiej technicznie i precyzyjnie. Dla relaksu wybierz styl grzbietowy. Pozwoli on na rozluźnienie mięśni, co przyspieszy proces ich regeneracji. Z każdym treningiem zwiększ stopień trudności. Zacznij np. od dwóch długości, a po kilku treningach dodaj kolejną długość basenu.

Ile kalorii można spalić na basenie?

To, ile kalorii spala pływanie, zależy w dużej mierze od stylu pływania, czasu i intensywności treningu. Ilość utraconej tkanki tłuszczowej zależy także od wagi osoby pływającej oraz temperatury wody. Im więcej ważysz i im zimniejsza jest woda, tym szybciej możesz spalać kalorie. Aby treningi przyniosły efekt długotrwały, zacznij od wizyt na basenie 2-3 razy w tygodniu. Oprócz indywidualnego pływania możesz skorzystać również z zajęć aqua aerobiku. Dzięki tym zajęciom w ciągu godziny jesteś w stanie spalić nawet 650 kalorii.

Jeśli próbujesz szybko zrzucić zbędne kilogramy, ale nie potrafisz pływać bardziej zaawansowanymi stylami, wybierz ten, w którym czujesz się dobrze i pewnie. Niezwykle skutecznym, ale trudniejszym stylem pływania jest styl motylkowy. Pływając w ten sposób przez pół godziny, spalisz prawie 300 kalorii. Bardzo skuteczny jest również styl grzbietowy, pod warunkiem, że będziesz go wykonywać intensywnie. Pływając przez godzinę, jesteś w stanie spalić nawet 500 kalorii!

Udostępnij wpis na Facebooku!

Inne wpisy

Jak dobrze pływać pod wodą?

Pływanie to niezwykle wymagający sport, który pozytywnie wpływa na ogólną sprawność fizyczną. Pływając, wzmacniamy wszystkie mięśnie, a zwłaszcza mięśnie pleców. Poprawiamy również siłę mięśni oraz wytrzymałość.

Spalanie kalorii na basenie

Chcesz schudnąć i wymodelować sylwetkę w przyjemny i szybki sposób? Wybierz pływanie! Już po 20 minutach pływania zaczniesz spalać kalorie. Co więcej, ta dyscyplina nie tylko pomoże ci poprawić stan zdrowia, ale również wzmocni kręgosłup. Czy da się schudnąć na basenie i ile kalorii spalisz, pływając?

Trening na basenie

Pływanie to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawę kondycji i wyrzeźbienie ciała. Jakie mięśnie pracują podczas pływania? Ile czasu trzeba spędzić na basenie? Od czego zacząć na basenie w walce z kilogramami? Masa mięśniowa, treningi pływackie Biorąc pod uwagę,…

Jakie okulary do pływania?

Jakie są najlepsze okulary do pływania? Jak je wybrać? Na jakie aspekty techniczne należy zwrócić uwagę? Który model jest najlepszy do pływania rekreacyjnego, a który do regularnych treningów? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Jakie korzyści przynosi pływanie

Aktywność fizyczna w wodzie przynosi wiele korzyści zdrowotnych, o których być może nie zdajesz sobie sprawy. Czy regularne wizyty na basenie wydłużą nasze życie i poprawiają wydolność płuc? Jakie są korzyści z pływania? Jakie mięśnie pracują podczas wysiłku w wodzie?

Jak nauczyć się pływać

Na temat tego, jak nauczyć się pływać, powstało już wiele poradników. Jest to umiejętność, którą warto nabyć. Często mówi się, że osoba, która nauczyła się pływać, zrobiła to sama i nikt nie musiał jej pilnować. Czy faktycznie jest to bezpieczne? Jak można nauczyć się samemu? Czy trzeba chodzić na lekcje pływania?