Loading...

Strona Główna » Nauka pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci 2018-07-31T21:41:55+02:00

Nauka pływania dla dzieci

  • Kiedy jest najlepszy czas aby zacząć naukę pływania dla dzieci?
  • Jak rozpocząć naukę pływania?
  • Od czego zacząć naukę pływania?
  • Jak nauczyć dziecko pływać?
  • Jak znaleźć dobrego instruktora nauki pływania?
  • Czy trudno nauczyć się pływać?

Jeśli któreś z tych pytań zaprząta Ci głowę, a chcesz żeby Twoje dziecko skutecznie nauczyło się pływać, nie mogłeś lepiej trafić. Poznaj naszą szkołę pływania PAAR i pozwól naszym instruktorom zaszczepić w Twoim dziecku pasję do pływania.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (20 - liczba głosów, średnia ocena: 3,60 z 5)
Loading...

Dlaczego nauka pływania dla dzieci jest tak ważna? 

Pływanie dla dzieci wspiera jego rozwój we wszystkich poziomach funkcjonowania: fizycznym, intelektualnym, społecznym, psychicznym. Środowisko wodne pozwala na wykonywanie ruchów wolnych od działania siły ciężkości. Dzięki temu aktywność jaką jest nauka pływania daje możliwość ruchu odciążającego pracę mięśni, kości i stawów. Ciśnienie które woda wywiera na klatkę piersiową powoduje wzmocnienie mięśni oddechowych, przez co oddech staje się dłuższy i głębszy co pośrednio zwiększa pojemność płuc.

Samo utrzymanie równowagi w pozycji leżącej na wodzie aktywizuje układ mięśniowy do stabilizacji tułowia, dzięki czemu możemy osiągnąć większą aktywność pracy nóg i rąk. Podczas nauki pływania dzieci uczą się asymetrycznej pracy rąk i nóg co rozwija ich myślenie i koordynację ruchową. Woda stymuluje bezpośrednio poprzez wiele receptorów znajdujących się na naszym ciele oraz pośrednio – poprzez receptory znajdujące się w ciele. Dzięki temu dziecko poznaje możliwości swojego ciała i dopasowuje je z dowolnym ruchem. Wszystko to usprawnia płynność i plastyczność ruchów dziecka, a także doskonali koordynację ruchową. Ponadto wpływa na to jak dziecko korzysta z umiejętności swojego ciała od kontroli głowy, po chód i bieganie. Pływanie dla dzieci jest najlepszą formą ruchu już od najwcześniejszych lat. 

Kiedy zacząć naukę pływania?

nauka pływania dla dziecka

Naukę pływania na basenie można zacząć już od 3 miesiąca życia, a tak naprawdę to od pierwszej kąpieli !!! Delikatne skrapianie wodą buźki niemowlaka podczas pierwszych kąpieli, to ćwiczenia jakie rodzice mogą sami wykonać aby jego pociecha pokochała pływanie 😉 Jest to bardzo ważny element, który rodzice często pomijają podczas pierwszych kąpieli, a który pozwala dziecku zachować w pamięci środowisko wodne z czasów życia płodowego.

Kolejnym krokiem jest pierwsza lekcja pływania na basenie w obecności rodzica. Najważniejszym elementem tej fazy jest poczucie bezpieczeństwa jakie daje Mama i Tata, wykorzystując to zaczynamy oswajać nasze maleństwo z nowym otoczeniem jakim jest basen. Jest to nie lada wyzwanie. Nowe otoczenie, szum wody, pływające osoby to czynniki stresujące dla naszego maluszka, dlatego musimy pamiętać aby zapewnić naszemu dziecku maksymalny komfort, podczas pierwszych ćwiczeń na basenie. Jeśli nie czujesz się pewnie, a nie chciałbyś narazić swojego dziecka na niepotrzebny stres nasi instruktorzy chętnie pomogą Ci przejść przez ten etap nauki pływania. Pływanie dla dzieci.

Nauka pływania wpływa na rozwój intelektualny Twojego dziecka !!!

Nauka pływania dla dzieci

Pływanie to najlepsza forma aktywności dla każdego – również dla Twojego dziecka. Zapewnia mu wszechstronny rozwój – nie tylko fizyczny, ale także intelektualny, zachęcając młodego człowieka do podejmowania kolejnych wyzwań. Czas spędzony w wodzie to również doskonała zabawa. Jeśli więc szukasz idealnej dyscypliny sportowej dla swojego syna lub córki – indywidualna nauka pływania będzie strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego indywidualna?

Ponieważ zwłaszcza podczas pierwszych zajęć – gdy maluch od podstaw przyswaja sobie zasady poruszania się w wodzie – cała uwaga instruktora powinna być skupiona tylko na nim. To gwarancja bezpieczeństwa dziecka, a także tego, że lekcje pływania szybko odniosą spodziewane efekty.

Zalety indywidualnej nauki pływania dla dzieci

Indywidualna nauka pływania dla dzieci to forma zajęć na basenie przeznaczona przede wszystkim dla początkujących małych pływaków, ale nie tylko. Jeśli zauważyłeś, że Twoja pociecha, która uczęszcza na grupowe zajęcia na basen, radzi sobie lepiej niż rówieśnicy – indywidualne zajęcia pozwolą jej doszlifować technikę i rozwinąć umiejętności. Kto wie? Może to Twoje dziecko jest przyszłym mistrzem w pływaniu?

Indywidualna nauka pływania oznacza, że instruktor w trakcie lekcji będzie towarzyszył dziecku na każdym kroku. Będzie czuwał nad jego bezpieczeństwem w wodzie, ale i przekazywał cenne wskazówki, które pozwolą mu poprawić styl pływania czy zwiększyć szybkość na torze. Krok po kroku, umiejętności młodego sportowca rozwiną się, a pływanie stanie się dla niego jeszcze przyjemniejsze!

nauka pływania dla dzieci

Kiedy dzieci powinny rozpocząć indywidualną naukę pływania

Kiedy powinna się rozpocząć nauka pływania? Od czego zacząć? Takie pytania zadaje sobie wielu rodziców. Nie ma w tym nic dziwnego. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka możesz obawiać się wizyty na basenie. Pamiętaj jednak, że im wcześniej oswoisz pociechę z wodą, tym lepiej będzie sobie w niej radzić.

Pierwszą wizytę na basenie możesz zaplanować już w 3. miesiącu życia Twojego dziecka. Oczywiście, na początku czeka go bardzo indywidualna nauka pływania, pod okiem rodziców, w bardzo bezpiecznych warunkach. Pamiętaj jednak, że „oswajanie” z wodą możesz rozpocząć już znacznie wcześniej – podczas pierwszej kąpieli. Skrapiając dziecięca buźkę ciepłą wodą, przypomnisz maluchowi środowisko, w którym rozwijał się w brzuchu mamy.

Nauka pływania także dla niemowląt

Nauka pływania dla niemowląt? Warszawa oferuje wiele miejsc, w których możesz ją rozpocząć już w pierwszych miesiącach życia malucha. Wybierając zajęcia, zwróć jednak uwagę zarówno na charakter zajęć, jak i na doświadczenie instruktorów. Choć niemowlęta dobrze reagują na wodę (która była ich naturalnym środowiskiem przed przyjściem na świat), potrzebują odpowiedniej asekuracji i wsparcia.

Jak rozpocząć naukę pływania w pierwszych miesiącach życia dziecka? Aby mieć pewność, że już od pierwszej wizyty na basenie maluch zacznie wykształcać prawidłową postawę w wodzie, umów się na indywidualną lekcję z instruktorem. Jako rodzic możesz (a nawet powinieneś!) w niej uczestniczyć. Pierwsza lekcja pozwoli Ci się przekonać, że pływanie to sport, którego nie sposób nie kochać.

Polska Akademia Aktywnego Rozwoju najlepszym miejscem do nauki pływania dla dzieci

Doświadczeni instruktorzy, przyjazna i radosna atmosfera, fachowa opieka, a przede wszystkim program nauki pływania przez zabawę – to wszystko sprawia, że zarówno grupowa, jak i indywidualna nauka pływania w PAAR zachwyci każde dziecko. Z nami Twoja pociecha szybko przyswoi technikę poruszania się w wodzie, a dzięki temu – zyska wsparcie w rozwoju: fizycznym, intelektualnym oraz społecznym.

Zapraszamy!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (20 - liczba głosów, średnia ocena: 3,60 z 5)
Loading...