Wpływ nauki pływania na rozwój dziecka

Pływanie to jedna z pierwszych dyscyplin sportu jaką może trenować Twoje dziecko!

A warto, bo niesie ze sobą wiele korzyści! Zobacz sam!

Zacznijmy od tego, że pływanie to praktycznie sport bezkontuzyjny, więc nic nie ryzykujemy, a zyskać można bardzo wiele!

Ćwiczenia w wodzie korzystnie wpływają na rozwój ruchowy dziecka, poprawiają sprawność, koordynację ruchową, usprawniają płynność oraz plastyczność ruchów. Angażują cały aparat ruchowy człowieka poprawiają ruchomość stawów.

Ponadto podczas nauki pływania wzmacniają się mięśnie oddechowe, powiększa się pojemność życiowa płucwzmacnia się serce. Pływanie korzystnie wpływa na wiele dolegliwości np. wady postawy, astmę oskrzelową, nadciśnienie itd. Dodatkowo systematyczne pływanie wpływa hartująco na organizm dziecka.

Woda oddziałuje także na układ nerwowy, stymuluje receptory na skórze, przez co pomaga w przywróceniu prawidłowego napięcia mięśniowego. A to nie wszystko! Poprzez nowe doświadczenia i wyzwania stymuluje również intelektualny rozwój dziecka . A woda staje się inspiracją do odkrywania otaczającego go świata.

Nauka pływania pomaga w wykształcaniu takich cech jak: odwaga, samodzielność, zdyscyplinowanie, wytrwałość, które są pomocne w dorosłym życiu. Mały pływak oswaja się z porażkami i sukcesami związanymi z procesem uczenia się. Nowe wyzwania dają szansę, aby dziecko wyszło z nich silniejsze i bardziej pewne swoich możliwości.

To tylko niektóre przykłady. Pływanie oddziałuje prawie na każdą płaszczyznę funkcjonowania człowieka. Dlatego jeśli chcesz, żeby Twoje Dziecko rozwijało się harmonijnie zabieraj je na basen. Dodatkowo nabędzie umiejętność, która konieczna jest, aby wakacyjne szaleństwo nad wodą było w pełni bezpieczne!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!
www.facebook.com/polskaakademiaaktywnegorozwoju

Udostępnij wpis na Facebooku!

Inne wpisy

Jak dobrze pływać pod wodą?

Pływanie to niezwykle wymagający sport, który pozytywnie wpływa na ogólną sprawność fizyczną. Pływając, wzmacniamy wszystkie mięśnie, a zwłaszcza mięśnie pleców. Poprawiamy również siłę mięśni oraz wytrzymałość.

Spalanie kalorii na basenie

Chcesz schudnąć i wymodelować sylwetkę w przyjemny i szybki sposób? Wybierz pływanie! Już po 20 minutach pływania zaczniesz spalać kalorie. Co więcej, ta dyscyplina nie tylko pomoże ci poprawić stan zdrowia, ale również wzmocni kręgosłup. Czy da się schudnąć na basenie i ile kalorii spalisz, pływając?

Trening na basenie

Pływanie to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawę kondycji i wyrzeźbienie ciała. Jakie mięśnie pracują podczas pływania? Ile czasu trzeba spędzić na basenie? Od czego zacząć na basenie w walce z kilogramami? Masa mięśniowa, treningi pływackie Biorąc pod uwagę,…

Jakie okulary do pływania?

Jakie są najlepsze okulary do pływania? Jak je wybrać? Na jakie aspekty techniczne należy zwrócić uwagę? Który model jest najlepszy do pływania rekreacyjnego, a który do regularnych treningów? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Jakie korzyści przynosi pływanie

Aktywność fizyczna w wodzie przynosi wiele korzyści zdrowotnych, o których być może nie zdajesz sobie sprawy. Czy regularne wizyty na basenie wydłużą nasze życie i poprawiają wydolność płuc? Jakie są korzyści z pływania? Jakie mięśnie pracują podczas wysiłku w wodzie?

Jak nauczyć się pływać

Na temat tego, jak nauczyć się pływać, powstało już wiele poradników. Jest to umiejętność, którą warto nabyć. Często mówi się, że osoba, która nauczyła się pływać, zrobiła to sama i nikt nie musiał jej pilnować. Czy faktycznie jest to bezpieczne? Jak można nauczyć się samemu? Czy trzeba chodzić na lekcje pływania?