Kategorie: Blog | Nauka pływania dla dzieci

Wpływ nauki pływania na rozwój dziecka

Pływanie to jedna z pierwszych dyscyplin sportu jaką może trenować Twoje dziecko!

A warto, bo niesie ze sobą wiele korzyści! Zobacz sam!

Zacznijmy od tego, że pływanie to praktycznie sport bezkontuzyjny, więc nic nie ryzykujemy, a zyskać można bardzo wiele!

Ćwiczenia w wodzie korzystnie wpływają na rozwój ruchowy dziecka, poprawiają sprawność, koordynację ruchową, usprawniają płynność oraz plastyczność ruchów. Angażują cały aparat ruchowy człowieka poprawiają ruchomość stawów.

Ponadto podczas nauki pływania wzmacniają się mięśnie oddechowe, powiększa się pojemność życiowa płucwzmacnia się serce. Pływanie korzystnie wpływa na wiele dolegliwości np. wady postawy, astmę oskrzelową, nadciśnienie itd. Dodatkowo systematyczne pływanie wpływa hartująco na organizm dziecka.

Woda oddziałuje także na układ nerwowy, stymuluje receptory na skórze, przez co pomaga w przywróceniu prawidłowego napięcia mięśniowego. A to nie wszystko! Poprzez nowe doświadczenia i wyzwania stymuluje również intelektualny rozwój dziecka . A woda staje się inspiracją do odkrywania otaczającego go świata.

Nauka pływania pomaga w wykształcaniu takich cech jak: odwaga, samodzielność, zdyscyplinowanie, wytrwałość, które są pomocne w dorosłym życiu. Mały pływak oswaja się z porażkami i sukcesami związanymi z procesem uczenia się. Nowe wyzwania dają szansę, aby dziecko wyszło z nich silniejsze i bardziej pewne swoich możliwości.

To tylko niektóre przykłady. Pływanie oddziałuje prawie na każdą płaszczyznę funkcjonowania człowieka. Dlatego jeśli chcesz, żeby Twoje Dziecko rozwijało się harmonijnie zabieraj je na basen. Dodatkowo nabędzie umiejętność, która konieczna jest, aby wakacyjne szaleństwo nad wodą było w pełni bezpieczne!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!