Naucz się pływać „Po angielsku”. Nauka pływania nie tylko dla obcokrajowców

Nauka pływania Warszawa

Warszawa jest pod względem mieszkańców specyficznym miastem o, tyle że spotykają się tu różne narodowości, kultury. To tutaj można spotkać najwięcej obcokrajowców, którzy wybrali sobie to miasto jako miejsce zamieszkania. Bardzo nas to cieszy i dlatego chcemy dziś poruszyć temat nauki pływania w tym kontekście.

Zdajemy sobie sprawę, że nasz język nie należy do najłatwiejszych do nauczenia. Mimo to wielu naszych znajomych obcokrajowców podejmuje ten trud i brawo dla nich!

Jednak przy nauce pływania sprawa się o tyle komplikuje, że i słownictwo jest trochę bardziej specyficzne i środowisko, w jakim języka używamy. Aby uzyskiwać najlepsze efekty nauki, porady i wskazówki powinny być bardzo czytelne dla uczących się pływaków – tych małych i tych dorosłych. Bariera językowa może być tu więc dużą przeszkodą.

Może, ale nie musi. Rozwiązaniem będzie podjęcie kursu, gdzie dostępni będą trenerzy pływania w języku angielskim. Nauka pływania w języku angielskim nie będzie wtedy się niczym różnić od tej w języku polskim.

Nauka pływania dla dzieci języku angielskim

Pływanie „w języku angielskim” jest bardzo istotne szczególnie dla dzieci.
Nasi mali podopieczni, którzy naturalnie posługują się językiem angielskim, będą czuć dużo większą swobodę na basenie z instruktorem mówiącym po angielsku niż gdyby jeszcze miały zastanawiać się jak to powiedzieć po polsku, lub jakie polecenie wydał nauczyciel. Podobnie rzecz się ma z dorosłymi uczniami. Podczas nauki pływania częstowchodzą nabyte przez lata lęki związane z wodą, np. lęk przed zachłyśnięciem. Gdy dodamy do tego obawę przed niezrozumieniem poleceń instruktora, to w konsekwencji może to udaremnić, albo bardzo spowolnić naukę pływania.

Basen dla dzieci Warszawa

Podsumowując czy jesteś małym adeptem szkoły pływania, czy tym bardziej dojrzałym to przede wszystkim zadbaj o swój komfort. Jeśli więc polski nie jest Twoim językiem ojczystym, ale za to biegle posługujesz się językiem angielskim, to wybierz szkołę oferującą naukę w tym języku. Nie wiecie, w jakiej dzielnicy zacząć poszukiwania? Polecamy Mokotów – nauka pływania na tamtejszym basenie z PAARem zagwarantuje Wam nie tylko spektakularne wyniki, ale i dużą dawkę relaksu! Zapraszamy!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!
www.facebook.com/polskaakademiaaktywnegorozwoju

Udostępnij wpis na Facebooku!

Inne wpisy

Jak dobrze pływać pod wodą?

Pływanie to niezwykle wymagający sport, który pozytywnie wpływa na ogólną sprawność fizyczną. Pływając, wzmacniamy wszystkie mięśnie, a zwłaszcza mięśnie pleców. Poprawiamy również siłę mięśni oraz wytrzymałość.

Spalanie kalorii na basenie

Chcesz schudnąć i wymodelować sylwetkę w przyjemny i szybki sposób? Wybierz pływanie! Już po 20 minutach pływania zaczniesz spalać kalorie. Co więcej, ta dyscyplina nie tylko pomoże ci poprawić stan zdrowia, ale również wzmocni kręgosłup. Czy da się schudnąć na basenie i ile kalorii spalisz, pływając?

Trening na basenie

Pływanie to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawę kondycji i wyrzeźbienie ciała. Jakie mięśnie pracują podczas pływania? Ile czasu trzeba spędzić na basenie? Od czego zacząć na basenie w walce z kilogramami? Masa mięśniowa, treningi pływackie Biorąc pod uwagę,…

Jakie okulary do pływania?

Jakie są najlepsze okulary do pływania? Jak je wybrać? Na jakie aspekty techniczne należy zwrócić uwagę? Który model jest najlepszy do pływania rekreacyjnego, a który do regularnych treningów? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Jakie korzyści przynosi pływanie

Aktywność fizyczna w wodzie przynosi wiele korzyści zdrowotnych, o których być może nie zdajesz sobie sprawy. Czy regularne wizyty na basenie wydłużą nasze życie i poprawiają wydolność płuc? Jakie są korzyści z pływania? Jakie mięśnie pracują podczas wysiłku w wodzie?

Jak nauczyć się pływać

Na temat tego, jak nauczyć się pływać, powstało już wiele poradników. Jest to umiejętność, którą warto nabyć. Często mówi się, że osoba, która nauczyła się pływać, zrobiła to sama i nikt nie musiał jej pilnować. Czy faktycznie jest to bezpieczne? Jak można nauczyć się samemu? Czy trzeba chodzić na lekcje pływania?