Ferie zimowe na basenie sposobem na odciągnięcie dzieci od telewizora

Ferie zimowe to cudowny czas odpoczynku dla naszych dzieci. Towarzyszą temu niejednokrotnie rodzinne wyjazdy i wspólnie spędzone chwile. Niekiedy jednak nie ma czasu albo pomysłu na to zimowe wolne. Nasze pociechy zwykle wtedy zalegają przed telewizorami, komputerami i grami komputerowymi. Jak już tak się stanie, to trudno nam ich od tych, przyznajmy, niezbyt zdrowych i nie za bardzo produktywnych, rozrywek odciągnąć.

Zima w mieście niejednokrotnie bez śniegu, nie sprzyja zwykle spacerom czy innym aktywnością na zewnątrz. Mamy jednak baseny. Pływalnie zimą są otwarte przez cały sezon, dlatego stanowią cudowny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Czemu nie połączyć tego czasu odpoczynku z nauką pływania? Pamiętajmy, że nauka pływania dla dzieci to nie monotonne i nudne zajęcia, ale ogromna dawka rozrywki połączonej z aktywnością – a więc tego, co dla naszych maluchów najlepsze!

Dzieci na basenie nie tylko dobrze spożytkują rozpierającą ich energię, ale i zajęcia wpłyną na ich kondycję oraz rozwój psychofizyczny. Jeżeli wybierzemy zajęcia grupowe, to jeszcze dodatkowo zapewnimy naszym milusińskim towarzystwo do zabawy.

Wspominaliśmy już niejednokrotnie o wpływie pływania na kondycję mięśni i stawów, korekcję wad postawy, rozwój koordynacji ruchowej. Dodajmy jeszcze jednak, że dzięki pokonywaniu nowych wyzwań, małemu elementowi rywalizacji i mobilizacji nasze dziecko rozwija się także psychicznie i intelektualnie. W tym kontekście nauka pływania to dla dziecka niesamowita przygoda, a dla nas pewność, że jesteśmy dobrymi rodzicami, dbającymi o rozwój naszych małych bohaterów.

Pływalnie w Warszawie oferują szeroki zakres usług, jeśli chodzi o naukę pływania. Wybierajmy jednak rozsądnie. Starajmy się, aby była to szkoła z doświadczeniem, wykwalifikowanymi instruktorami, którzy poprzez zabawę wprowadzą nasze dziecko w meandry pływania. Pamiętajmy też o swoim komforcie, tak więc wybierzmy szkołę z elastycznym grafikiem, tak aby zajęcia wpasowały się w nasz dzienny plan.

Nie wiecie, jak i gdzie szukać? Sprawdźcie ofertę PAAR, oferującego zajęcia na basenach w wielu miejscach Warszawy: Mokotów, Kabaty, Stokłosy, Ursynów czy Włochy. Gwarantujemy satysfakcję i dla Was, i dla Waszych przyszłych, małych pływaków!