Alergia u dziecka, a chodzenie na basen

Zaczął się nowy rok szkolny a z nim nowe zajęcia pozaszkolne. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie namawiali Was na zapisanie dziecka na naukę pływania w PAAR. Część z Was myśli, że przeszkodą może być alergia u dziecka.

Alergia u dzieci

Skłonność do chorób alergicznych jest w dużym stopniu dziedziczna. Jeżeli cierpią na nią oboje rodzice, dziecko też pewnie będzie alergikiem (prawdopodobieństwo wynosi ponad 60%). Geny to jednak nie wszystko. Wyniki ostatnich badań sugerują, że zmieniające się środowisko i zmiana naszych zachowań, będące wynikiem rozwoju cywilizacji, są odpowiedzialne za epidemię alergii.

Stąd właśnie alergie to niestety coraz większy problem w naszych czasach. Zwykle są to alergie pokarmowe, ale często zdarzają się też te na pyłki roślin, sierść zwierząt, czy różne substancje chemiczne. Czy to jednak wyklucza możliwość zapisania dziecka na naukę pływania? Otóż nie. Przynajmniej nie jednoznacznie.

Alergia pokarmowa a wizyty na basenie

W przypadku alergii pokarmowych – czyli tych najczęściej się pojawiających, nie powinno być żadnych przeciwwskazań. Mimo to, jeżeli Wasze dzieci regularnie uczęszczają do alergologa to najlepiej jego właśnie spytać o ostateczną decyzję w tej sprawie.

Chlor jako czynnik alergizujący

Pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć na początku to właśnie o czynniki wywołujące alergię u dziecka. Jeśli okaże się, że jest to chlor, to niestety z wizyt na basenie trzeba zrezygnować. Chodzi tu jednak o baseny, gdzie do oczyszczania wody używa się właśnie chloru. Pojawia się jednak coraz więcej basenów z wodą oczyszczaną metodą ozonowania. Niestety ona także nie jest całkowicie wolna od chloru, dlatego po pierwszej wizycie na basenie należy dziecko bacznie obserwować. Jeśli pojawi się choćby najdrobniejsza reakcja alergiczna, to niestety naukę pływania na basenie trzeba będzie odłożyć.

Pamiętajmy, że choroba ta nie wyklucza nauki pływania na basenie. Bez konsultacji ze specjalistą nie odbierajmy więc dziecku tej możliwości. Tym bardziej że jest to sport bardzo cenny i znacząco wpływający na rozwój Waszych maluchów. Jak już się upewnicie, że nie ma przeciwwskazań to, czym prędzej zapisujcie dzieci na zajęcia do PAAR. Zapraszamy!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!
www.facebook.com/polskaakademiaaktywnegorozwoju

Udostępnij wpis na Facebooku!

Inne wpisy

Jak dobrze pływać pod wodą?

Pływanie to niezwykle wymagający sport, który pozytywnie wpływa na ogólną sprawność fizyczną. Pływając, wzmacniamy wszystkie mięśnie, a zwłaszcza mięśnie pleców. Poprawiamy również siłę mięśni oraz wytrzymałość.

Spalanie kalorii na basenie

Chcesz schudnąć i wymodelować sylwetkę w przyjemny i szybki sposób? Wybierz pływanie! Już po 20 minutach pływania zaczniesz spalać kalorie. Co więcej, ta dyscyplina nie tylko pomoże ci poprawić stan zdrowia, ale również wzmocni kręgosłup. Czy da się schudnąć na basenie i ile kalorii spalisz, pływając?

Trening na basenie

Pływanie to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawę kondycji i wyrzeźbienie ciała. Jakie mięśnie pracują podczas pływania? Ile czasu trzeba spędzić na basenie? Od czego zacząć na basenie w walce z kilogramami? Masa mięśniowa, treningi pływackie Biorąc pod uwagę,…

Jakie okulary do pływania?

Jakie są najlepsze okulary do pływania? Jak je wybrać? Na jakie aspekty techniczne należy zwrócić uwagę? Który model jest najlepszy do pływania rekreacyjnego, a który do regularnych treningów? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Jakie korzyści przynosi pływanie

Aktywność fizyczna w wodzie przynosi wiele korzyści zdrowotnych, o których być może nie zdajesz sobie sprawy. Czy regularne wizyty na basenie wydłużą nasze życie i poprawiają wydolność płuc? Jakie są korzyści z pływania? Jakie mięśnie pracują podczas wysiłku w wodzie?

Jak nauczyć się pływać

Na temat tego, jak nauczyć się pływać, powstało już wiele poradników. Jest to umiejętność, którą warto nabyć. Często mówi się, że osoba, która nauczyła się pływać, zrobiła to sama i nikt nie musiał jej pilnować. Czy faktycznie jest to bezpieczne? Jak można nauczyć się samemu? Czy trzeba chodzić na lekcje pływania?