Umięśniony mózg? Jak ćwiczyć mózg dziecka?

Mózg dziecka – jak go ćwiczyć?

Kiedy codziennie zaprowadzasz swoje dziecko do szkoły masz nadzieję, że tam zadbają o jego rozwój intelektualny. Marzysz, że szkolne sukcesy przemienią się w jego sukcesy życiowe. Jednak nie zawsze się tak dzieje… A czasem wręcz przeciwnie, bo Ci, którzy ze szkołą mieli na bakier często w życiu robią „wielkie rzeczy”. Dlaczego? Obecny system edukacji skupia się raczej na przyswajaniu wiedzy. A wiedzę nieużywaną po prostu zapominamy. Jest to naturalna kolej rzeczy.

Czy pamiętasz do dziś budowę pantofelka której uczyłaś się w szkole? Hm… skoro to nie szkoła zadba o rozwój mózgu naszego dziecka to jak o to się zatroszczyć? Mózg jest niesamowitym organem! I wykorzystujemy w niewielkiej części jego możliwości. Tak jak komputer może nam służyć jedynie do układania pasjansa, to nie zmienia to faktu, że „potrafi” o wiele więcej. Aby korzystać z jak największych zasobów naszego mózgu trzeba go po prostu ćwiczyć. Z pewnością zależy Ci na harmonijnym rozwoju Twojego dziecka, dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten wpis.

Zwróć więc uwagę na 4 aspekty, które mogą wspomóc pracę mózgu Twojego dziecka:

  1. DIETA – Aby mózg działał jak najsprawniej potrzebuje odpowiedniego paliwa, czyli diety bogatej w warzywa, owoce, kwasy omega. A także istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu.
  2. SPORT – pomaga nam w produkcji endorfin, które poprawiają samopoczucie i motywację. Ale dodatkowo takie sporty jak pływanie, które składa się w dużej części z ćwiczeń naprzemiennych aktywizuje odpowiednie obszary mózgu, poprawia koordynację i koncentrację. Dochodzi do tego regulacja oddechu; woda, która oddziałuje na receptory w ciele i ciągle nowe wyzwania podczas zajęć nauki pływania świetnie stymulują mózg naszego dziecka.
  3. NAUKA NOWYCH RZECZY – nauka języków, odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi, nowe aktywności, nowe wyzwania i zadania do rozwiązania, wszystko co nowe pozytywnie wpływa na mózg naszego dziecka i jego kreatywność.
  4. GIMNASTYKA MÓZGU – rysowanie, układanie puzzli, szukanie różnic na obrazkach, konstruowanie, zapamiętywanie sekwencji (np. obrazków, cyfr), memory, krzyżówki, sudoku, łamigówki, gry logiczne itd. Małe zmiany, które zrobią dużą różnicę!

Z pewnością ten artykuł był dla Ciebie wartościowy. Już dziś pomyśl jak możesz jeszcze poprawić przyszłość swojego dziecka. Wszystko co dziś mu podarujesz – zaowocuje w jego dorosłym życiu! Czas na zmiany i właściwy wybór SPORTU dla Twojego dziecka.

Powodzenia!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!
www.facebook.com/polskaakademiaaktywnegorozwoju

Udostępnij wpis na Facebooku!

Inne wpisy

Jak dobrze pływać pod wodą?

Pływanie to niezwykle wymagający sport, który pozytywnie wpływa na ogólną sprawność fizyczną. Pływając, wzmacniamy wszystkie mięśnie, a zwłaszcza mięśnie pleców. Poprawiamy również siłę mięśni oraz wytrzymałość.

Spalanie kalorii na basenie

Chcesz schudnąć i wymodelować sylwetkę w przyjemny i szybki sposób? Wybierz pływanie! Już po 20 minutach pływania zaczniesz spalać kalorie. Co więcej, ta dyscyplina nie tylko pomoże ci poprawić stan zdrowia, ale również wzmocni kręgosłup. Czy da się schudnąć na basenie i ile kalorii spalisz, pływając?

Trening na basenie

Pływanie to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawę kondycji i wyrzeźbienie ciała. Jakie mięśnie pracują podczas pływania? Ile czasu trzeba spędzić na basenie? Od czego zacząć na basenie w walce z kilogramami? Masa mięśniowa, treningi pływackie Biorąc pod uwagę,…

Jakie okulary do pływania?

Jakie są najlepsze okulary do pływania? Jak je wybrać? Na jakie aspekty techniczne należy zwrócić uwagę? Który model jest najlepszy do pływania rekreacyjnego, a który do regularnych treningów? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Jakie korzyści przynosi pływanie

Aktywność fizyczna w wodzie przynosi wiele korzyści zdrowotnych, o których być może nie zdajesz sobie sprawy. Czy regularne wizyty na basenie wydłużą nasze życie i poprawiają wydolność płuc? Jakie są korzyści z pływania? Jakie mięśnie pracują podczas wysiłku w wodzie?

Jak nauczyć się pływać

Na temat tego, jak nauczyć się pływać, powstało już wiele poradników. Jest to umiejętność, którą warto nabyć. Często mówi się, że osoba, która nauczyła się pływać, zrobiła to sama i nikt nie musiał jej pilnować. Czy faktycznie jest to bezpieczne? Jak można nauczyć się samemu? Czy trzeba chodzić na lekcje pływania?