Kategorie: nauka pływania dla dzieci

Umięśniony mózg? Jak ćwiczyć mózg dziecka?

Mózg dziecka – jak go ćwiczyć?

Kiedy codziennie zaprowadzasz swoje dziecko do szkoły masz nadzieję, że tam zadbają o jego rozwój intelektualny. Marzysz, że szkolne sukcesy przemienią się w jego sukcesy życiowe. Jednak nie zawsze się tak dzieje… A czasem wręcz przeciwnie, bo Ci, którzy ze szkołą mieli na bakier często w życiu robią „wielkie rzeczy”. Dlaczego? Obecny system edukacji skupia się raczej na przyswajaniu wiedzy. A wiedzę nieużywaną po prostu zapominamy. Jest to naturalna kolej rzeczy.

Czy pamiętasz do dziś budowę pantofelka której uczyłaś się w szkole? Hm… skoro to nie szkoła zadba o rozwój mózgu naszego dziecka to jak o to się zatroszczyć? Mózg jest niesamowitym organem! I wykorzystujemy w niewielkiej części jego możliwości. Tak jak komputer może nam służyć jedynie do układania pasjansa, to nie zmienia to faktu, że „potrafi” o wiele więcej. Aby korzystać z jak największych zasobów naszego mózgu trzeba go po prostu ćwiczyć. Z pewnością zależy Ci na harmonijnym rozwoju Twojego dziecka, dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten wpis.

Zwróć więc uwagę na 4 aspekty, które mogą wspomóc pracę mózgu Twojego dziecka:

1. DIETA – Aby mózg działał jak najsprawniej potrzebuje odpowiedniego paliwa, czyli diety bogatej w warzywa, owoce, kwasy omega. A także istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu.
  2. SPORT – pomaga nam w produkcji endorfin, które poprawiają samopoczucie i motywację. Ale dodatkowo takie sporty jak pływanie, które składa się w dużej części z ćwiczeń naprzemiennych aktywizuje odpowiednie obszary mózgu, poprawia koordynację i koncentrację. Dochodzi do tego regulacja oddechu; woda, która oddziałuje na receptory w ciele i ciągle nowe wyzwania podczas zajęć nauki pływania świetnie stymulują mózg naszego dziecka.
  3. NAUKA NOWYCH RZECZY – nauka języków, odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi, nowe aktywności, nowe wyzwania i zadania do rozwiązania, wszystko co nowe pozytywnie wpływa na mózg naszego dziecka i jego kreatywność.
  4. GIMNASTYKA MÓZGU – rysowanie, układanie puzzli, szukanie różnic na obrazkach, konstruowanie, zapamiętywanie sekwencji (np. obrazków, cyfr), memory, krzyżówki, sudoku, łamigówki, gry logiczne itd. Małe zmiany, które zrobią dużą różnicę!

Z pewnością ten artykuł był dla Ciebie wartościowy. Już dziś pomyśl jak możesz jeszcze poprawić przyszłość swojego dziecka. Wszystko co dziś mu podarujesz – zaowocuje w jego dorosłym życiu! Czas na zmiany i właściwy wybór SPORTU dla Twojego dziecka.

Powodzenia!