Kategorie: nauka pływania dla dzieci

Zdrowie poprzez zabawę – regularne wizyty z dziećmi na basenie

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zdrowie. To ono jest głównym motorem naszego działania. W praktyce jednak wiemy, jak czasami trudno do zdrowego trybu życia przekonać naszych małych podopiecznych. Nie chcemy ich do niczego zmuszać, ale wiemy także że nauczenie ich zdrowych nawyków to nasz rodzicielski obowiązek. Jak to więc zrobić bezboleśnie? Przez zabawę!

Zapisanie dziecka na kurs pływania czasami może nam się kojarzyć z nakładaniem kolejnego przykrego obowiązku na naszego malucha. Nic bardziej mylnego. Gdy wybierzemy dla malucha szkołę wykwalifikowaną w kursach dla dzieci, jaką jest na pewno PAAR, to zapewnimy mu nie tylko dawkę zdrowia, ale i przede wszystkim dobrej zabawy.

Dlaczego akurat pływanie ma mieć taki zbawienny wpływ na zdrowie naszego milusińskiego? Już tłumaczymy!

Wady postawy

Niestety wady postawy stają się coraz bardziej popularnym problem także wśród dzieci, dlatego należy albo zapobiegać ich powstaniu, albo szybko i intensywnie działać w momencie jak wady już powstaną. Na każdy rodzaj wady zalecany jest inny styl pływacki, o czym pisaliśmy już szerzej w poprzednich artykułach. Dlatego bardzo istotne staje się, aby instruktor był poinformowany o tym, jaką wadę ma nasze dziecko. Drugą bardzo istotną kwestią jest technika. Niepoprawnie wykonywane ruch w każdym stylu pływackim mogą przynieść więcej szkody niż porządku. Oddajmy więc koniecznie dzieci w ręce wykwalifikowanych instruktorów, aby tego uniknąć.

Rozwój i poprawa kondycji

O pływaniu mówi się nie bez kozery jako o jednym ze sportów najbardziej ogólnorozwojowych. Innymi słowy, kształtuje on całe nasze ciało. Poprawia kondycję nie tylko naszego układu ruchu, ale i innych narządów wewnętrznych jak płuca czy serce. Podczas uprawiania tego sportu pracują praktycznie wszystkie nasze mięśnie. Pływanie, jak mówią badania, także wycisza, relaksuje i wpływa na nasz dobry stan psychiczny. Pamiętajmy, że nie tylko my możemy mieć gorsze dni w pracy. Nasze dzieci także przeżywają swoje małe porażki i sukcesy, a więc i ich psychika potrzebuje wytchnienia.

Aquaterapia

Aquaterapia to stosunkowa nowa dziedzina w Polsce. Metoda Halliwick to typowy przykład terapii przez zabawę. Uczestnicy wodnych zajęć tego typu to dzieci z różnego rodzaju uszkodzeniami neurologicznymi: porażeniem mózgowym, autyzmem, wadami genetycznymi, upośledzeniem umysłowym oraz wcześniaki, które ze względu na przedwczesne narodzenie narażone są na różnego rodzaju upośledzenia. Jest to zabawa połączona z powolnym i wieloetapowym oswajaniem dzieci z wodą.

Pływalnia –  pływanie Warszawa

Jak widzicie nauka pływania poprowadzona przez instruktora, który ma doświadczenie pedagogiczne może być czystą formą rozrywki dla naszych małych pływaków. Dla nas natomiast to pewność, że zapewniamy naszemu ukochanemu maleństwu prawidłowy rozwój.