Kategorie: Blog | Pływanie PAAR

Wspólny czas spędzony z rodziną

Dziś poruszymy temat, który może się niektórym z Was wydać oczywistym tj. o zaletach i wielkim znaczeniu wspólnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego dla każdego członka rodziny. Nawet jeśli każdy z nas wie, jakie to ważne to w codziennej bieganinie możemy o tym zapomnieć lub ze zmęczenia zbagatelizować. Dziś przekonamy Was więc do tego, aby tego nie robić.

Wolny czas na co dzień

Tutaj też doskonale się sprawdzi oklepany frazes, że liczy się jakość, a nie ilość. Jakie ma bowiem znaczenie, gdy spędzamy cały wieczór, wspólnie wpatrując się w telewizor albo, jeszcze gorzej, każdy w swój ekran telefonu? Zadbajmy więc aby te chwile czasu wspólnego po szkole, przedszkolu pracy były wartościowe.

Zapytacie się, ile czasu należy spędzić z dzieckiem by uznać go za wartościowy?  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To my znamy nasze dzieci i wiemy, jakie mają potrzeby kontaktu, ile potrzebują czasu, żeby się we wspólną zabawę zaangażować. Czym więcej czasu będziemy z maluchem spędzać, tym lepiej będziemy rozpoznawać jego wymagania.

Sposobów na takie codzienne spędzanie wolnego czasu jest mnóstwo: wspólne wyjście na basen, gry planszowe, wspólne gotowanie, czytanie książek dziecku, wspólne rysowanie albo wspólne leniuchowanie i opowiadanie o tym, co się u kogo ciekawego wydarzyło.

Jakie potrzeby u dziecka są zaspokajane poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego?

Wszystkie dzieci na całym świecie potrzebują uniwersalnych jakości w relacji z bliskimi. Potrzebują bezwarunkowej akceptacji, bezpieczeństwa, relacji opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, a także słów, które pomagają im poznawać i rozwijać wewnętrzny potencjał.

Dzięki wspólnym chwilom możemy rodzinnie przeżywać różne emocje od ekscytacji aż po smutek. Dzięki temu oswajamy nasze maleństwa z ich różnorodnością. Zapewniamy mu także dzięki temu poczucie bezpieczeństwa, tak istotne dla prawidłowego rozwoju.

Co więcej, taki aktywnie spędzony czas z dzieckiem daje nam okazje naturalnego pokazania dziecku wzorów zachowań, nieobarczonych sztucznym dydaktyzmem. Możemy nauczyć dzieci cierpliwości w nabywaniu nowych umiejętności, jak radzić sobie z drobnymi porażkami, czy osiągania celu.

Wspólne wakacje i ferie czyli rodzinne wyjazdy

Rzeczywiście najbardziej istotne jest jak wartościowy będzie nasz wspólny czas, ale jego ilość też ma swoje znaczenie. Nie zaprzeczycie, że po każdym wspólnym wyjeździe i Wy i Wasze dzieci wracacie bogatsi w wiedzę na swój temat, nie mówiąc już o wartościowych wspomnieniach, które czasami zostają z Wami na całe życie.

Z myślą o takim czasie i tych wspomnieniach PAAR organizuje obozy narciarskie. Zachęcamy do wyjazdu rodzinnego, gdzie Wasze dzieci spędzą czas i z Wami i z rówieśnikami, których znają już ze wspólnej nauki pływania. Nie zmuszamy Was, abyście 24 godziny na dobę spędzali razem. W czasie jak dzieci będą zabawiane przez animatorów, Wy możecie rozkoszować się czasem wolnym przy kominku. Zachęcamy też do skorzystania z lekcji jazdy na nartach gdzie wraz z dziećmi podszkolicie  albo nauczycie się tego sportu.

Natomiast kuligi i ogniska będziecie spędzać na obserwacji szczerych uśmiechów Waszych pociech. Gwarantujemy, że jeszcze długo po powrocie będzie wspólnie wspominać przygody z zimowego stoku.

Wspólny czas a bezpieczeństwo i rodzicielska miłość

Takie rodzinne ferie to nie tylko wspaniała zabawa to przede wszystkim pokazanie naszym dzieciom, że je kochamy i że są przy nas bezpieczne. Te dwie, tak istotne rzeczy w kontekście rozwoju maluchów, są nie do przecenienie i przynoszą procenty w całym przyszłym życiu naszych rodzin. Chyba więc warto zainwestować?