Kategorie: pływanie

Jak poskromić energię u Dziecka?

Kiedy wracam do domu po całym dniu marzę o odpoczynku w spokojnej atmosferze, natomiast moje Maluchy wręcz przeciwnie. Po całym dniu w szkolnej ławce, czy przedszkolu gdzie musiały być „grzeczne” i dostosowywać się do panujących reguł. Wpadają do domu jak tornado i ciężko poskromić ich energię.

Jak sobie z tym poradzić i nie zwariować?

Tak na prawdę zamiast próbować poskromić ich żywiołowość warto pozwolić im się trochę wyszaleć. Kiedy pogoda daje nam taką możliwość często korzystamy z placów zabaw.

W domu możemy urządzić wojnę na poduszki lub wielkie łaskotanie trzeba tylko uważać żeby po zabawie miały czas się wyciszyć bo po takich harcach zasnąć niekoniecznie będzie łatwo.

W niepogodę świetnym rozwiązaniem będą jednak zajęcia na basenie i nauka pływania.

Już pół godziny pod okiem doświadczonego instruktora pływania pozwoli dziecku spożytkować pobudzenie i dostarczyć endorfin, satysfakcji oraz zdrowej dawki ruchu. A ja mam pół godzinki dla siebie! Mogę się zrelaksować w wodzie lub poczytać dobrą książkę obserwując swoją pociechę z trybun, lub po prostu porobić „nic” na co zwykle brakuje nam czasu. A po zajęciach wracamy do domu.