Strona Główna » Pływanie = Uśmiechanie

Pływanie = Uśmiechanie

Przeciętny Polak uśmiecha się 8 razy dziennie, Polka 34, a 3 letnie dziecko 400!

Szczęście z nauki pływania czyli pływanie i endorfiny

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że dzień bez uśmiechu jest dniem straconym. Banalne? Może i tak, ale my wciąż wierzymy, że jednak bardzo prawdziwe. Wiedzą o tym najlepiej nasze dzieci, które śmiać się mogą cały dzień i nigdy nie mają dość. Ich uśmiech na twarzyczkach powoduje, że także my dorośli jesteśmy do niego bardziej skorzy. Co jednak może, oprócz widoku naszych pociech, wywołać uśmiech na naszych twarzach? Otóż pływanie moi drodzy!

Już kiedyś wspominaliśmy, że produkcja hormonów szczęścia podczas pływania jest naprawdę intensywna. Endorfiny nie bez powodu nazywane są właśnie hormonami szczęścia. Pamiętajmy o tym, że ruch to dla naszego organizmu stan naturalny, więc uszczęśliwiamy je, wprawiając je w ruch! Hormony te wywołują emocjonalną odpowiedź na stres. Objawia się to poprawą nastroju i wzrostem energii. Nie zapominajmy także, że mają one właściwości:  przeciwlękowe, przeciwbólowe oraz zwalczają skutecznie objawy depresji.

Nauka pływania dla dorosłych

Nauka pływania dla dorosłych staje się tym samym rodzajem swoistej terapii. Nie jest tajemnicą, że dorośli, którzy pływają, częściej się uśmiechają. Co za tym idzie — ludzie którzy częściej się uśmiechają, odnoszą większe sukcesy i zarabiają więcej! Tym samym to nie tylko terapia, ale i inwestycja w przyszłość i to nie tylko finansową, ale i zdrowotną .J

Ma to też jeszcze jeden ważny aspekt. Podejmując naukę w dojrzałym wieku, często spełniamy tym swoje nawet jeszcze dziecięce marzenia, wychodzimy ze swojej strefy komfortu, podejmujemy nowe wyzwanie. Wszystko to powoduje, że odświeżamy nasz umysł, dostajemy nowej energii do podejmowania kolejnych kroków i wyzwań.

Wpływ nauki pływania na szczęście

Nie karzemy Wam związywać się z pływaniem na zawsze. Zachęcamy tylko do podjęcia kilku lekcji w naszej szkole. Przekonacie się sami, że to wszystko, co piszemy wyżej to prawda. Nawet Wasze dzieci będą dzięki temu szczęśliwsze, bo swoją pozytywną energią będziecie także ich dla odmiany zarażać. Z doświadczenia natomiast wiemy, że kto zaczyna, pod okiem naszych wspaniałych instruktorów, nie poddaje się już tak łatwo i pływanie staje się nieodłączną częścią jego życia. To co? Próbujecie?

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Zagłosuj teraz)
By | 2018-04-11T23:31:05+00:00 Kwiecień 11th, 2018|Blog, Pływanie PAAR|Możliwość komentowania Pływanie = Uśmiechanie została wyłączona