Kategorie: Blog | Nauka pływania dla dzieci

Pływanie a wady postawy i ich korekta

Wszyscy kochający rodzice są świadomi, jak istotna jest aktywność fizyczna w prawidłowym rozwoju dziecka, ale i dorosłego. Niestety żyjemy w czasach gdy brak aktywności fizycznej staje się wręcz chorobą cywilizacyjną, prowadzącą do zaburzeń pracy całego organizmu. Naszym obowiązkiem, jako kochającego rodzica, jest więc zapewnienie swemu dziecku odpowiedniej dawki sportu.
Dziś chcemy poruszyć temat korekty wad postawy. Na co dzień nie zwracamy uwagi, jak kształtuje się organizm naszego milusińskiego i często podejmujemy działanie dopiero, wtedy gdy wady postawy stają się widoczne. Pamiętajmy, że właśnie wady postawy stanowią  jeden z najczęstszych i niestety bardzo niedocenianych problemów zdrowotnych, które prowadzą do bardzo poważnych chorób. Istotne jest więc aby zapobiegać ich powstaniu, poprzez jak najwcześniejsze wprowadzenie odpowiednich sportów, przede wszystkim pływania. Pamiętajmy również, że jak najwcześniejsze wykrycie wad postawy i wprowadzenie pływania jako elementu rehabilitacyjnego może nawet całkowicie wyeliminować procesy chorobowe.

Aby zadbać o zdrowe ciało naszych ukochanych dzieci zadbajmy o to, aby jak najwcześniej rozpocząć naukę pływania. Możecie zapytać, dlaczego akurat pływanie? Ciało po zanurzeniu w wodzie jest odciążone, dzięki czemu możemy podjąć pracę nad tzw. „reedukacją mięśni”. Poza tym wysiłek fizyczny i siła, które potrzebne są do wykonywania ćwiczeń, znacząco się zmniejszają w wodzie – wykonujemy więc ten sam wysiłek co na lądzie, ale nas to dużo mniej męczy. Ciało w wodzie jest także rozluźnione, co także wpływa zbawiennie na redukcję wad postawy, a co więcej – na dobre samopoczucie.

Basen dla dzieci Warszawa

Basen więc staje się niemalże koniecznością, jeżeli chcemy zadbać o prawidłowy rozwój naszych podopiecznych. Na szczęście w Warszawie mamy dużo możliwości by zapisać dziecko do odpowiedniej szkoły pływania. Pamiętajmy, by nauka pływania dla dzieci była prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy systematycznie wprowadzą naszych małych pływaków w arkany pływania i nauczą kolejnych stylów pływackich. Jest to o tyle istotne, że każda z technik pływania wpływa na inne wady postawy. Wykwalifikowany instruktor będzie w stanie dobrać odpowiedni styl do odpowiedniej wady.

Nauka pływania Warszawa

My oczywiście, bez zbędnej skromności, polecamy PAAR. Zapraszamy na zajęcia na basenach na: Mokotowie, Kabatach, Ursynowie, Stokłosach, Włochach oraz na basen Aqua Relaks. Zadbajmy o prawidłowy rozwój naszych dzieci i oczywiście także o dobry stan fizyczny naszych ciał. Zapraszamy więc na lekcje i tych najmłodszych, starszych, jak i tych najstarszych! Sprawmy, by zdrowy styl życia stał się udziałem całej naszej rodziny – to największy prezent, jaki możemy podarować naszym bliskim.