Strona Główna » Pływanie a wady postawy

Pływanie a wady postawy

To, że pływanie wpływa pozytywnie na nasz organizm, chyba już wiemy. Dziś zajmiemy się tematem, który zapewne zainteresuje większość rodziców, a mianowicie wadami postawy. Nie jest to obecnie problem marginesowy, ale dotyka niestety wielu z nas. Śmiało można powiedzieć, że wady postawy stały się już praktycznie kolejną chorobą cywilizacyjną.

Wady postawy

Wielogodzinne siedzenie przy biurkach, szkolnych ławkach, komputerach i wylegiwanie się przed telewizorami, niestety nie wpływają pozytywnie na naszą postawę. Problemy te zaczynają dotykać niestety coraz młodszych. Warto więc tematem zająć się jak najwcześniej, gdy jeszcze jesteśmy w stanie coś zdziałać sami, a nie korzystać z usług rehabilitanta czy kręgarza. Jak to zrobić? Zapisać się na naukę pływania? Tak, to aż tak proste! Zadbacie tym samym nie tylko o swój biedny kręgosłup, ale i całe swoje ciało. Uwierzcie, że będzie ono Wam i Waszym pociechą bardzo wdzięczne!

Nauka pływania  czyli rehabilitacja w wodzie

No dobrze, czas więc na garść szczegółów.

-Kraul – styl ten powinien być stosowany przy korekcji wad w odcinku piersiowym kręgosłupa, jednak tylko wtedy kiedy nie występuje rotacja oraz przy koślawości kolan i płaskostopiu. Natomiast styl ten nie powinien być stosowany w przypadku skoliozy, występującej w piersiowym odcinku kręgosłupa.

– Żabka – za największą zaletę tego stylu uważa się brak rotacji kręgosłupa w płaszczyźnie poprzecznej, co bardzo dobrze wpływa na korygowanie kolan szpotawych oraz płaskostopia.

– Styl grzbietowy – ułożenie ciała na plecach korzystnie wpływa na kifozę piersiową, podczas wykonywania ruchów rąk we właściwej pozycji, wzmacniany jest mięsień czworoboczny grzbietu i równoległoboczny grzbietu. Rozciągane zaś są mięśnie klatki piersiowej. Praca nóg z kolei wpływa na korekcję odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

– Delfin (motylek) – u osób, które nie posiadają poprawnej techniki pracy nóg, pływanie to będzie pogłębiało lordozę lędźwiową, a u osób prawidłowo wyszkolonych w tej niełatwej technice praca nóg korzystnie wpływa na wielkość lordozy.

Kurs pływania – prawidłowa technika podstawą w korekcie wad postawy

Trzeba tu zwrócić uwagę na bardzo istotną kwestię. Pływanie wpłynie pozytywne na postawę waszego ciała tylko i wyłącznie wtedy, gdy technika pływania będzie poprawna. Pływając każdym z wymienionych wyżej styli można pogłębić wady jeśli ruchy będą źle wykonywane. Dlatego tak istotna staje się mała inwestycja w zdrowie swoje i swoich maluchów – zapisanie na kurs pływania. Tylko pod bacznym okiem instruktora unikniemy popełniania podstawowych czasem błędów, które mogą niekorzystnie na nasz kręgosłup wpływać.

Hydroterpia czyli rehabilitacja przez pływanie w basenie

Bardzo ciekawą metodą, zyskującą w ostatnich czasach olbrzymią popularność jest rehabilitacja w wodzie metodą Halliwick. To metoda, która otwiera drzwi na pływalnie dla ludzi z różnymi rodzajami upośledzeń m.in. wykorzystywana jest przy leczeniu zaburzeń lękowych, syndromu adhd, dla dzieci z porażeniem mózgowym, chorób dystroficznych, przepuklinie oponowo-rdzeniowej, dla osób z zespołem Downa, osób po wylewach, po urazach rdzenia kręgowego, dla osób z upośledzeniem umysłowym oraz innymi chorobami pochodzenia neurologicznego, także dla osób starszych, które nie mają odpowiednich nawyków ruchowych w wodzie.
Metoda ta jest tak pomyślana, aby etap po etapie, małymi krokami i z pełną uwagą instruktora wprowadzać te osoby w świat środowiska wodnego.

Nauka pływania Warszawa

Uchrońmy więc siebie i swoje dzieci przed zgubnym wpływem braku ruchu w naszym życiu. Nauka pływania to nie tylko zdrowie, ale i świetna zabawa więc nie będziecie się musieli do tego zmuszać. PAAR zapewni Waszej rodzinie taką dozę rozrywki, że każde wyjście na basen będzie przyjemną przygodą. Zapraszamy!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Zagłosuj teraz)
By | 2018-05-13T17:41:27+00:00 Maj 13th, 2018|Blog, Nauka pływania dla dzieci|Możliwość komentowania Pływanie a wady postawy została wyłączona