Kategorie: Blog | Pływanie PAAR

Niesamowite odkrycie – oddech odchudza!

Czy oddech odchudza? Sprawdźmy to!

Wdech i wydech jest ogromnie ważny, podczas uprawiania każdego sportu, jednak nie każdy jest tego świadom.

Gdy spada Ci masa ciała, tłuszcz opuszcza Twoje ciało za pośrednictwem… Oddechu! Magia, prawda? Przyjęło się mówić, ze „pot to łzy tłuszczu„. Okazuje się, iż lipidy są faktycznie wydalane jako dwutlenek węgla, kiedy robimy wydech. Jednak zanim zaczniesz się hiperwentylować, podczas wykonywanego wysiłku fizycznego, aby szybciej się odchudzić, musisz pamiętać, że nie jest tak kolorowo i przez samo oddychanie nie stracimy upragnionych kilogramów. Trzeba jeszcze stworzyć deficyt kaloryczny, który prowadzi do utraty tłuszczu, a następnie do jego wydychania.

Należy również wspomnieć, że przysłowie o pocie i łzach tłuszczu zawiera jednak ziarenko prawdy. Pozostała cześć tłuszczu, która nie zmieniła się w dwutlenek węgla, wydalana jest z organizmu poprzez płyny ustrojowe takie jak właśnie pot.

Idealnym treningiem pływackim zajmie się za Ciebie PAAR – najlepsza szkoła pływacka w Warszawie. Dzięki nam o wiele łatwiej osiągniesz swoje cele, niezależnie od tego czy jest to nauka/doskonalenie pływania, czy tez utrata zbędnego tłuszczu.

Artykuł opracowany przez Piotra Zielińskiego – instruktora nauki pływania PAAR

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!