Kategorie: nauka pływania dla dzieci

Nigdy nie jest za wcześnie na naukę. Przedszkolaki chlup do wody!

Gdy nasze maleństwa są już w wieku przedszkolnym warto pomyśleć o profesjonalnym kursie.

Dzieci w wieku przedszkolnym są już bardziej komunikatywne i jednocześnie bardzo otwarte na nowe doświadczenia i przygody. Nauka pływania dla przedszkolaków to więc przede wszystkim wspaniała zabawa. Z punktu widzenia nas – rodziców to inwestycja w zdrowie dziecka. Pamiętajmy że nauka pływania dla dzieci może wspomóc  leczenie wad kręgosłupa takich jak skolioza oraz wad postawy. Poza tym wpływa na wydolność całego organizmu i jego zahartowanie.

Dlaczego kurs pływania dla przedszkolaków będzie lepszy niż samodzielna nauka pływania przez nas?

Przede wszystkim instruktorzy mają olbrzymie doświadczenie i wiedzą na jakim etapie jakie ćwiczenia mogą wprowadzić. Używają do tego profesjonalnego sprzętu, eliminują dzięki temu  poczucie ewentualnego strachu u naszych małych rybek.  Dodatkowo instruktorzy wiedzą jak naukę połączyć z elementami zabawy, a towarzystwo innych dzieci w grupie tylko temu pomaga. W głównej jednak mierze instruktor jest wyszkolony tak aby dzieciom zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

Jak my możemy pomóc naszym małym pływakom?

Po pierwsze wyślijmy je na kurs pływania, ale przedtem przygotujmy razem rzeczy na basen. Sprawmy by nasz mały bohater poczuł się jakby wybierał się na jakąś wielką ekspedycję. Idźmy razem z dzieckiem do sklepu by wybrać strój i czepek w kolorze który się jemu będzie podobał.

Pamiętajmy przy tym wszystkim, że gdy nasze maleństwo nauczy się pływać każdy wyjazd nad jezioro czy nad morze będzie przede wszystkim dla nas dużo mniej stresujące!

Świadomość, że nasi milusińscy czują się w wodzie jak małe delfinki da nam także dużo spokoju. Naszym problemem będzie jedynie to jak je z tej wody wyciągnąć, ale na to już przecież każdy z nas ma swoje tajne sposoby.

W takim razie: przedszkolaki chlup do wody!