Kategorie: Blog | Pływanie PAAR

Nauka pływania. Nigdy nie jest za późno

Jesteś jednym z tych rodziców, którzy wytrwale odprowadzają co tydzień swoją pociechę na kurs pływania, a sami z lękiem myślą o wejściu do wody? Nowy rok to idealne czas by coś z tym zrobić. Obserwujecie ile radości sprawia Waszym małym pływakom nauka, czemu więc Wy też nie mielibyście z tego skorzystać? W końcu już niedługo wakacje, które spędzacie często nad morzem lub jeziorem. Sprawcie, aby takie wyprawy cieszyły wszystkich członków rodziny, nie tylko tych najmłodszych!

Szkoły oferujące naukę pływania dla dorosłych zdobywają w ostatnich latach dużą popularność. Z jednej strony coraz większą uwagę przywiązujemy do zdrowego stylu życia. Podejmujemy nowe wyzwania typu triathlon i potrzebujemy kogoś kto nam pomoże się do niego przygotować. Z drugiej strony, co nas bardzo cieszy, ludzie na emeryturze stają się także coraz bardziej aktywni i szukają alternatyw dla siedzenia w fotelach. Basen sprawdzi się tu wyśmienicie, ponieważ nie dość że wpływa na poprawę zdrowia to jeszcze jest sportem bezpiecznym, ponieważ ciężko się na basenie nabawić kontuzji.

Czy więc nauka pływania dla dorosłych nie ma ograniczeń wiekowych?

Praktycznie nie. Wystarczą dobre chęci i wytrwałość. Z dorosłymi pracuje się inaczej niż z dziećmi. Mają oni więcej nabytych z latami lęków związanych np. z zachłyśnięciem wodą. Ważny więc jest w tym przypadku wykwalifikowany instruktor, który pomoże nam pokonać pierwsze bariery psychiczne. Pozwoli nam spokojnie oswoić się z wodą i sprawić byśmy się rozluźnili. Pamiętajmy, że nauka pływania ma być dla nas przede wszystkim przyjemnością!

Indywidualna nauka pływania dla dorosłych czy w grupie?

Zależy to tylko i wyłącznie od Was i tego jakie macie potrzeby i cele. Przy dobrym instruktorze jedna i druga i jest skuteczna. Warszawa ma wiele szkół oferujących naukę pływania. Pamiętajmy jednak, że ma to być dla nas przyjemność, a zajęcia mają przynosić efekt warto więc wybrać szkołę, która ma odpowiednie kwalifikacje by udzielać lekcji dorosłym.

Ile czasu potrzeba by nauczyć się pływać?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Każdy z nas napotka trudności na innym etapie i w różnym czasie je pokona. Ważne jest żeby efekt był zadawalający dla Was. Oczywiście to, jakie postępy zrobicie zależy także od częstotliwości treningów i Waszego zaangażowania.

Może się okazać, że pływanie stanie się przygodą na całe życie, warto więc spróbować. Mieszkacie w Warszawie? Zapraszamy do nas! Zatem do zobaczenia już wkrótce. Widzimy się na basenie!