Kategorie: Blog | Nauka pływania dla dzieci

Lody dla ochłody czyli czy i kiedy podawać lody maluchom?

Ostatnimi tygodniami lato nas nawet nadmiernie rozpieszczało. Żar lał się z nieba i każdy szukał cienia i czegoś do ochłody. A każde dziecko chyba Wam powie, że dla ochłody najlepsze są lody! Tak, tylko pytanie, od kiedy i jakie lody dziecku podawać? Na te pytania spróbujemy znaleźć dzisiaj odpowiedź.

Lody czy inne słodycze?

To oczywiście zależy od jakości lodów. Obecnie jednak coraz więcej jest tzw. lodów naturalnych, nieposiadających konserwantów ani tak dużej ilości cukru. Takie lody są dużo lepszym wyborem dla naszych maleństw niż inne słodycze. Zawierają bowiem właśnie mniej cukrów, a także posiadają w swym składzie białko, fosfor, wapń i inne witaminy, potrzebny w rozwoju dziecka. Do produkcji dobrych lodów nie używa się już także jajek, tym samym salmonella nie zagraża ich małym i dużym konsumentom.

Od kiedy i jak często dzieci mogą jeść lody

Jeśli chodzi o wiek, w którym można zacząć podawać dzieciom lody, tu opinie są raczej zgodne, że nie wcześniej niż od drugiego roku życia. Jest to związane z zawartości mleka krowiego, które jest silnym alergenem i może mocno uczulać młodsze dzieci.

Jeśli chodzi o ilość, to tutaj zalecamy rozwagę. Zaczynajmy przygodę z tym deserem od najwyżej jednej gałki lodów. Oczywiście należy tu brać pod uwagę każdy aspekt w tym ewentualną nadwagę dziecka. Wtedy warto klasyczne lody zastąpić dużo mniej kalorycznymi sorbetami. Pamiętajmy także, że taki deser to jedynie dodatek do rozważnej i zbilansowanej diety naszego maluszka.

Jakie lody podawać dziecku i w jaki sposób

Jeśli chodzi o jakość lodów, to nie musimy chyba pisać, że warto sprawdzać każdorazowo ich skład i wybierać te najbardziej naturalne. Jeżeli jesteśmy w lodziarni to nie wybierajmy lodów o intensywnych kolorach np. niebieskich. Tutaj mamy pewność, że dodawane są dodatkowe barwniki.

Wskaźnikiem może być też dla nas cena. Niestety dobre, tradycyjne lody mają dość wymagającą recepturę, dlatego też ich cena musi być odpowiednio wyższa. Nie spodziewajmy się więc, że dobrą jakość otrzymamy za 1-2 zł.

Dobre, tradycyjne lody będą też miały odpowiednio krótki termin spożycia, liczący się raczej w tygodniach niż miesiącach.

Na ciepłe dni – basen czy lody?

Gdy w polskich wodach królują sinice pewnie łatwiej zaprowadzić dziecko na chłodny deser jednak czy takie rozwiązanie jest najlepsze? Lody starczą na krótko i przyniosą też milusińskiemu krótką radość. Może więc jednak lepiej poświęcić trochę więcej czasu i dla ochłody wybrać się na basen? Gwarantujemy, że takie wyjście sprawi dziecku dużo więcej przyjemności i będzie jednak, mimo wszystko miało lepszy wpływ na jego zdrowe. Zawsze warto inwestować w prawidłowy rozwój fizyczny naszej pociechy i gdy nie umie jeszcze pływać, zapisać je na naukę pływania. Dziecko z takiej nauki czerpie nie tylko profity zdrowotne, ale i mnóstwo radości.

Warszawa oferuje dużo wspaniałych miejsc z przepysznymi lodami, ale zapewnia także dostęp do wielu basenów, na których dziecko może spędzić wspaniale czas i się jednocześnie doskonale rozwijać!