Kategorie: pływanie

Letni wypoczynek nad wodą w Warszawie. Basen czy plaża nadwiślańska?

Na zewnątrz coraz piękniej i temperatury coraz wyższe. Po zimowym lenistwie w domu nabieramy chęci do wyjścia w plener, a nasze dzieciaczki wręcz rwą się do tego. Zachęcamy do takiej aktywności. Każde rodzinne wyjście jest wartościowe, zbliża członków rodziny i sprawia niesamowitą radość dla wszystkich.

Dziś więc chcemy poruszyć temat, co wybrać: nadwiślańskie plaże czy basen? Odpowiadamy więc śmiało: jedno i drugie.

Plaża w Warszawie

Warszawa z roku na rok jest coraz bogatsza w cudowne miejsca usytuowane nad Wisłą. Część z nich jak np. plaża Żoliborz posiada plażowe place zabaw, aby nasze maluch mogły aktywnie spędzić czas. Najbardziej jednak znaną plażą w Warszawie jest słynna Poniatówka, czyli plaża pod mostem Poniatowskim. Znajdziemy tam moc rozrywki nie tylko dla dorosłych, ale i właśnie dla maluchów.  Polecamy też takie miejsca jak bliższą natury plaża Saska czy na płycie Desantu, Romantyczna Plaża, czy, coraz bardziej popularny wśród rodzin, Lake Park Wilanów. Zachęcamy więc aby przygotować piknik, zabrać koce i ulubione zabawki naszych dzieci i wybrać się na jedną z nich.

Pływanie Warszawa

Zła wiadomość jest jednak taka, że Wisła, mimo iż nie jest rzeką zanieczyszczoną, to jednak nie nadaje się absolutnie do pływania. Nurt jej jest bardzo nieregularny, a tym samym niezwykle niebezpieczny. Co roku słyszy się o jakiejś brawurowej próbie pływanie w Wiśle, która skończyła się tragedią. Nie ryzykujmy więc życia swojego czy swoich pociech i pływanie w Warszawie organizujmy jednak na basenie. Możemy oczywiście znaleźć w okolicach Warszawy strzeżone kąpieliska, ale są one umiejscowione np. na Zalewie Zegrzyńskim, ale nie na Wiśle.

Bezpieczne pływanie

Pamiętajmy jednak o jeszcze jednym istotnym aspekcie bezpieczeństwa naszego i naszych maluchów –umiejętnościach pływackich. Nauka pływania to bowiem nie tylko dbanie o rozwój fizyczny nas i naszych dzieci, ale także zadbanie o nasze bezpieczeństwo podczas wakacji. Umiejętność pływania daje nam poczucie, że my i nasze dzieci będziemy na zewnętrznych kąpieliskach – nad jeziorami i nad morzem po prostu bezpieczni. Sprawiać to będzie nie tylko techniczna umiejętność pływania, ale i znajomość środowiska wodnego i niebezpieczeństw, które to za sobą niesie.

Basen Warszawa

Nie rezygnujmy więc latem z kontynuowania, a może nawet rozpoczęcia nauki pływania. Każde odbyte na basenie zajęcia to krok do naszego bezpieczeństwa no i oczywiście zdrowia. Poza tym wszyscy zdajemy sobie sprawę z wielkomiejskich realiów. Niestety nie da się całego letniego czasu spędzić na plaży. Dużo łatwiej jest nam w tygodniu wygospodarować chwilę na wyjście na okoliczny basen. Do tego właśnie zachęcamy. Niech wiosna i lato będzie także czasem progresu w nauce pływania tak, aby później na strzeżonych kąpieliskach pochwalić się i nacieszyć do woli zdobytymi umiejętnościami. PAAR więc zachęca do aktywnego korzystania z kursów pływania dla tych młodszych i starszych!