Kategorie: nauka pływania dla dzieci

Krok po kroku. Zostań mistrzem pływania

Hmmm… a może by się tak nauczyć pływać… Podobno to takie zdrowe i przyjemne dla ciała oraz psychiki… Już oczami wyobraźni widzisz siebie pływającego lekko i perfekcyjnie kraulem, a może nawet delfinem. W końcu ile można biegać na bieżni czy wzdłuż warszawskich ulic? Bardzo dobrze! Takie myślenie to pierwszy krok do sukcesu.

Nauka pływania

Nauka pływania często kojarzy się nam z jakimś nadmiernym wysiłkiem i wyrzeczeniami. Pamiętajmy jednak o jednej ważnej rzeczy: dla naszego ciała ruch to stan pożądany i naturalny. To nie wielogodzinne siedzenie przed biurkiem czy wylegiwanie się na kanapie go relaksuje a właśnie ruch. Co więcej, odpręża to także nasz umysł, tak zabiegany w ciągu dnia, dostaje swój zastrzyk endorfin i pozostawia nas w radosnym nastroju. W tym świetle szkoła pływania staje się idealnym rozwiązaniem dla każdego.

Dla dzieci nauka pływania ma jeszcze jeden wielki atut  – to po prostu doskonała zabawa! Dobry instruktor z przeszkoleniem dydaktycznym będzie umiejętnie łączył naukę pływania z zabawą. Efekt będzie taki, że po każdych zajęciach nasz mały pływak będzie coraz bliżej mistrzostwa, bez cienia odczucia uciążliwości nauki.

Grupowa nauka pływania

Czynnik wspólnej zabawy jest dla dzieci szczególnie istotny, więc zwykle sugerujemy wybrać grupową formę nauki. Dzięki temu dzieci korzystają ze wspólnej rozrywki, uczą się także od siebie, a od czasu do czasu także troszkę ze sobą rywalizują. Tym sposobem Wasz maluch sam będzie Was prosił, abyście go zabrali na kolejne zajęcia.

Kurs pływania

Kurs pływania to jednak nie tylko rozrywka dla tych najmłodszych. Nie ma ograniczeń wiekowych, które mogłyby Was powstrzymać przed jego rozpoczęciem. Pływanie tak samo rewelacyjnie wpłynie na ciało i psychikę starszych ludzi, jak i tych w średnim wieku i najmłodszych. Pływanie jest nie tylko ogólnorozwojowe, ponieważ podczas pływania pracują praktycznie wszystkie mięśnie, ale i dodatkowo sport ten jest bardzo bezpieczny, bo raczej trudno w nim o uraz.

Instruktor pływania

Wielu z Was swój pierwszy krok, a raczej ruch w wodzie poczyniło pod okiem swoich rodziców lub przyjaciół. Czemu więc profesjonalny kurs pływania ma być lepszy od tego? Aby nie popełniać błędów, które mogą naszym organizmom przynieść więcej złego niż dobrego.

Każdy styl pływacki od grzbietu, poprzez żabkę a skończywszy na delfinie, ma sekwencję opracowanych ruchów. Najlepiej ruchów tych nauczy nas profesjonalny instruktor, który także na bieżąco będzie wyłapywał błędy i je korygował. Taki profesjonalny nauczyciel będzie też wiedział jak poprowadzić zajęcia, by były one kształcące i jednocześnie relaksujące. Nie wierzycie, że to możliwe? Wypróbujcie PAAR  a zobaczycie, ile radości całej rodzinie przyniesie nauka pływania. Zapraszamy!