Strona Główna » Kilka słów o tym, co to jest sculling

Kilka słów o tym, co to jest sculling

Kilka słów o tym, co to jest sculling

Nie jest tajemnicą, że „czucie wody” nie jest naturalną zdolnością człowieka. Dlatego, aby zauważyć pozytywne efekty, musimy wykazać się odrobiną pracowitości i cierpliwości. Najlepszym ćwiczeniem rozwijającym tę umiejętność jest sculling, a co to dokładnie jest, już tłumaczymy.

 

Co to jest sculling

Najprościej mówiąc sculling to ćwiczenie udoskonalające sposób ustawienia całych rąk, w tym więc przedramion, nadgarstków, dłoni, aż po palce. Ćwiczymy je w taki sposób aby każdy ich ruch był coraz bardziej efektywny. Sculling zdecydowanie poprawia czucie i chwyt wody, dzięki czemu umożliwia o wiele szybsze poruszanie się w niej.

 

Sculling – jak ćwiczyć

Ciało podczas scullingu powinno znajdować się blisko tafli wody. Pracę nóg należy ograniczyć do minimum. Ich praca ma się skupiać głównie na utrzymaniu ciała blisko powierzchni. Głowę w tym ćwiczeniu unosimy nad wodą.

Większość uwagi koncentrujemy na rękach: na ułożeniu dłoni, utrzymaniu napięcia mięśni przedramienia. Skupiamy się tu na tym, żeby kąt pomiędzy przedramieniem a nadgarstkiem pozostał niezmienny.

 

Na jakim etapie ćwiczyć sculling

Sculling sprawi, że woda zacznie wydawać się „stabilniejsza”, a ręce będą jakby lepiej ją chwytać i czuć. Znacznie bardziej skorzystają z tych ćwiczeń początkujący pływacy, bo dość rzadko się zdarza, żeby umieli dobrze wykorzystywać drobne ruchy dłoni do przemieszczania się. Bardziej zaawansowani nie zobaczą aż tak szybkich efektów, chociaż nie bez powodu sculling należy do kanonu ćwiczeń na czucie wody. U pływaków najkorzystniej jest wplatać te ćwiczenia pomiędzy zadania, żeby ciągle stymulować układ nerwowy i od razu przekładać świeżo uzyskane czucie wody na technikę pływania w pełnej koordynacji.

Brzmi zagadkowo? Wystarczy jednak podjąć wyzwanie i zapisać się na naukę pływania, by w mig zrozumieć to, o czym tu piszemy. Raczej nie nauczymy się pływania, siedząc przed monitorem komputera. Dzięki niemu jednak możemy się na naukę pływania zapisać  i do tego właśnie zachęcamy. W całej reszcie pomożemy. Sculling pojmiecie z nami w mig. Zapraszamy!

 

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!
www.facebook.com/polskaakademiaaktywnegorozwoju

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Zagłosuj teraz)
Loading...
By | 2019-07-12T21:08:14+02:00 Lipiec 12th, 2019|Blog, Pływanie PAAR|Możliwość komentowania Kilka słów o tym, co to jest sculling została wyłączona