Kategorie: Blog | Nauka pływania dla dzieci

Kiedy warto rozpocząć naukę pływania u dzieci?

Może to niektórych zaskoczyć, ale generalnie dzieci można zabierać na basen już od najmłodszych lat! Już trzyletni maluch, na tyle jest w stanie zaznajomić się z wodą, aby czuć się w niej dobrze i bezpiecznie.

Tylko co z z takimi małymi dziećmi robić na basenie? Bawić się! Nikt inny nie wie lepiej niż my rodzice, że to właśnie zabawa motywuje najmłodszych do działania i zachęca do nauki czegokolwiek nowego. Nie jest więc inaczej w przypadku nauki pływania. Zdają sobie z tego doskonale sprawę nasi instruktorzy i chętnie tę wiedzę wykorzystują w praktyce.

Zabawy w wodzie

Instruktorzy używają zabawy, jako integralnego elementu nauki pływania. Zabaw może być bez liku. Istnieje mnóstwo kolorowych zabawek i sprzętów do zabawy w wodzie. Gumowe zwierzątka, statki, wodne puzzle, dmuchane lub piankowe piłki, pałki czy kółeczka sprawiają, że zajęcia w wodzie stają się wesołe, ciekawe i pełne atrakcji. Dzięki dmuchanym rękawkom, skrzydełkom, materacom, kamizelkom czy kołom do pływania dzieci krok po kroku zbliżają się do samodzielnego pływania.

Wyposażenie dla dziecka – rękawki, koło do pływania

Rodzice powinni kupić dzieciom akcesoria, które zapewnią im bezpieczeństwo i komfort podczas nauki pływania i zabawy w wodzie. Kupując tego typu przedmioty, należy dobierać je do wieku i wagi dziecka. Dmuchane koła mają podaną średnicę oraz wiek dzieci, dla których są przeznaczone. Producenci często podają także wagę dzieci, które mogą korzystać z kółka. Podobnie jest w przypadku okularków do pływania i masek do nurkowania. Dmuchane kółka dla dzieci są kolorowe, często mają kształt zwierzątek lub zdobione są postaciami ze znanych bajek. Rękawki do pływania mają podane wymiary. Wasze maleństwo wyposażone w koło i rękawki z ulubionymi postaciami z kreskówek dużo chętniej podejmie nowe pływackie wyzwanie!

Bezpieczeństwo pływania

Zgodzicie się na pewno, że to jednak nie kolorowe gadżety, a bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Z tego powodu radzimy oddać nasz największy skarb w ręce profesjonalistów, czyli wyszkolonych instruktorów.

Nauka pod okiem instruktora bądź ratownika

Wybierając profesjonalny kurs nauki pływania, mamy pewność, że instruktorzy, prowadzący go mają wiedzę i doświadczenie, dzięki którym są świadomi tego, jak w danej chwili się zachować, by nasze dziecko było bezpieczne, a jednocześnie, aby nauka była dla niego prawdziwą przyjemnością i zabawą, a nie traumą.

Nowy rok szkolny to idealny wręcz moment, aby zapisać naszego przyszłego małego pływaka na taki kurs. Ani się obejrzymy, a do kolejnych wakacji to właśnie nasze dziecko będzie dla nas przykładem jak poprawnie i pięknie pływać!