Strona Główna » Jaki styl pływacki wybrać na początek?

Jaki styl pływacki wybrać na początek?

Wielu z Was przed rozpoczęciem nauki pływania lubi mieć pojęcia o tym, jak to będzie wyglądać w praktyce, czyli np. od jakiego stylu zaczniemy naszą przygodę z wodą. My jak my, ale najbardziej interesuje nas, jak to będzie z naszymi pociechami.

Tak jak w wielu aspektach związanych z pływanie, tak i tu nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Czasami warto zacząć od stylu grzbietowego, a czasami od klasycznego kraula. A może tak trochę pomieszać oba te style? Zaraz zdradzimy Wam zalety powyższych technik na początkowych etapach nauki.

Styl grzbietowy, czyli kraul na grzbiecie

Styl grzbietowy ma jedną podstawową zaletę dla początkujących pływaków. Zanim oswoimy się z wodą możemy rozpocząć właśnie od pływania na plecach, tak aby mieć pełną swobodę oddychania. Unikniemy tym samym lęku przed zachłyśnięciem.

Dodatkowo w stylu grzbietowym ruchy wykonuje się naprzemiennie, co w dużym stopniu odpowiada naszym naturalnym ruchom wykonywanym na lądzie.

Kraul na grzbiecie pozwala także na lepszy kontakt wzrokowy z instruktorem, co w przypadku naszych dzieci jest bardzo istotne i dodaje im pewności w tym pierwszym kontakcie z pływaniem.

Kraul i pływanie z deską

Kraul jest stylem bez dwóch zdań bardziej wymagającym od stylu grzbietowego, ale… No właśnie dlatego, że jest wymagający, możemy duży szybciej obyć się z wodą i zrobić dużo większe postępy w nauce.

Oczywiście nikt nie będzie od Was wymagał, abyście od razu perfekcyjnie poruszali się kraulem w wodzie bez odpowiednich akcesoriów. Chodzi tu przede wszystkim o deskę. To dzięki niej możemy poznawać tajniki tej techniki po kolei. Na początek będziemy pracować nad doskonaleniem pracy nóg, trzymając deskę rękoma. Następnie, utrzymując deskę pomiędzy nogami, możemy skoncentrować się na rękach. Akcesorium też pozwoli etapami oswajać się z oddychaniem w wodzie.

Styl grzbietowy, strzałka i kraul – nauka równoległa

Dobrym pomysłem jest też, aby styl grzbietowy i kraul stosować wymiennie od początku. Uczymy się więc trochę pływania na grzbiecie, aby całkiem dosłownie – „płynnie” przejść do nauki pływania na brzuch, a więc pierwszego etapu nauki kraula – strzałki.

Jeśli oddacie się w opiekę instruktora PAAR, nie będziecie się musieli zamartwiać tym od czego Wy lub Wasze maleństwa będziecie zaczynać. Nasza kadra jest doświadczona i wykwalifikowana do tego, aby dobrać odpowiednie techniki nauczania dla Was. Jedno możemy obiecać: w momencie rozpoczęcia nauki pływania rozpoczniecie jedną z najwspanialszych przygód w Waszym życiu, procentującą zdrowiem na przyszłość. Warto? Z całą pewnością: tak!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Zagłosuj teraz)
By | 2019-06-29T12:58:51+02:00 Czerwiec 29th, 2019|Blog, Pływanie PAAR|Możliwość komentowania Jaki styl pływacki wybrać na początek? została wyłączona