Kategorie: Przygody Misia PAARusia

Jak zmotywować się do ruchu

Jesień i zima to nie są najlepsze pory dla sportowców amatorów. Jeśli do lata nie złapaliśmy sportowego bakcyla, to końcówka roku nie będzie nas do ruchu skłaniać. Z drugiej jednak strony wiemy, jaki sport jest potrzebny dla zachowania zdrowia. Do tego jako rodzice powinniśmy świecić przykładem a tu kusi nas kanapa, kocyk i telewizor. Jak się więc zmotywować do wyjścia na basen? W końcu już nie raz udowadnialiśmy, że pływanie to najlepszy z możliwych rodzaj sportu.

Pozytywne nastawienie w pływaniu

Z czym Wam się teraz kojarzy wyjście na basen? Pewnie z tym, że trochę zmarzniecie, że się zmęczycie, że później traficie do domu… No więc nie tędy droga. Myślcie o energii, którą będziecie mieć po wyjściu z basenu, o nowym rozmiarze jeansów, o zdrowiu, które zyskacie, o dumie w oczach dziecka, że ma aktywnego rodzica i o jego szczęściu gdy na basen pójdziecie razem. Lepiej? Pewnie, że tak!

Określamy swoje cele

Już nie raz dowiedziono, że gdy określamy sobie precyzyjnie cele, ku którym zmierzamy, będzie nam trudniej sobie odpuścić. Wyznaczmy więc sobie zadanie: nowy rozmiar, przepłynięcie kilku basenów kraulem, a może ambitniej – triathlon w przyszłym roku. To pomoże nam wytrwać w dążeniu i nieodpuszczaniu.

Systematyczne pływanie – czyli wyrabiamy sobie nawyk

Może i przez kilka pierwszych wyjść na basen będzie nam ciężko. Będziemy musieli się zmusić, żeby ruszyć się z domu. Za którymś jednak razem nawet nie przyjdzie nam do głowy, żeby sobie odpuścić – jest środa, więc idę na basen i koniec kropka. W końcu stanie się to dla nas przyjemną rutyną, czyli osiągniemy nasz zdrowy nawyk i tym samym będziemy systematycznie poprawiać swoją kondycję.

Zapiszcie się na zajęcia pływania

Zapisanie się na kurs to pewnego rodzaju zobowiązanie. Nie będzie nam tak łatwo odpuścić zajęć, które już je opłaciliśmy. Dodatkowo pamiętajmy, że grupa także dodatkowo motywuje. Wspieracie się wtedy nawzajem, a i element zdrowej rywalizacji Wam nie zaszkodzi. Efekt będzie taki, że Wasza technika pływacka będzie coraz lepsza a figura coraz ładniejsza, nie wspominając już o kondycji.

To na jakie zajęcia się zapiszemy, także ma znaczenie. Wyjście na basen ma być dla nas przyjemnością a nie katorgą. Wybierzmy więc szkołę pływania, w której instruktorzy pomogą nam się zmotywować, ale i przede wszystkim spędzić miło czas.

Pamiętajmy, że najważniejszy jest ten pierwszy krok. Zapiszmy się do PAAR. Da to nam, potocznie mówiąc „kopa do działania”. Zmotywuje do wstania z kanapy. Gwarantujemy, że później będziecie sobie za to dziękować!