Strona Główna » Indywidualna nauka pływania dla dziecka

Indywidualna nauka pływania dla dziecka

No dobrze, już chyba udowodniliśmy poprzednimi artykułami, jak zbawienny wpływ ma nauka pływania na Was i Wasze dzieci.

Dziś chcemy się przyjrzeć bliżej kwestii indywidualnej nauki pływania. Czemu i w jakich sytuacjach ten sposób nauki będzie bardziej trafny niż grupowa nauka pływania? Jakie niesie on za sobą korzyści?

Indywidualna nauka pływania korzyści

Aby nauka pływania odniosła zamierzone efekty, musi ona przede wszystkim sprawiać przyjemność. Istotne jest więc dobranie takiego typu zajęć, który będzie dla nas najlepszy i najprzyjemniejszy.

Kiedy więc indywidualna nauka pływania będzie dla nas lepsza od tej grupowej? Sprawdzi się ona o wiele lepiej, gdy jesteśmy już dojrzali, ponieważ nasza psychika może być już wtedy obciążona nabytymi przez lata lękami. Często boimy się zanurzyć w wodzie lub w niej oddychać. Wtedy uwaga instruktora, która będzie skupiona tylko na nas, okaże się zbawienna. Tego typu stała asekuracja instruktora z czasem pomoże nam pokonać początkowy strach i powoli oswoić się z wodą.

Podobnie bywa w przypadku naszych maluchów. Czasami jakieś niefortunne wydarzenie z wakacyjnego wyjścia nad jezioro czy nad morze tak zniechęci dziecko do pływania, że pokonać to może tylko indywidualne podejście instruktora i jego pełna uwaga skupiona na dziecku.

Zdarza się także, że nasze maleństwo jest nieśmiałe i niechętnie uczestniczy w jakichkolwiek zajęciach grupowych. Wtedy także warto przygodę z pływaniem zacząć od indywidualnych zajęć z instruktorem. Pamiętajmy, że to my znamy nasze dziecko najlepiej i z pewnością będziemy wiedzieć, czy z taką nieśmiałością warto powalczyć i wysłać na zajęcia grupowe, czy też wybrać mniej stresującą naukę indywidualną.

Co więcej? Przy indywidualnej nauce możecie być pewni, że intensywność i rodzaj ćwiczeń dobrany będzie wyłącznie do Waszych potrzeb i oczekiwań. Możecie liczyć na wsparcie i motywację do pracy dobraną indywidualnie dla Was. Sami też wybierzecie dzień, godzinę oraz częstotliwość spotkań.

Indywidualna nauka pływania dla zaawansowanych

Ten rodzaj nauki sprawdzi się także, gdy już mamy pojęcie o pływaniu i w wodzie radzimy sobie całkiem nieźle, tylko potrzeba nam doszlifowania stylu albo chcemy nauczyć się nowej techniki. Nie marnujmy wtedy czasu, ucząc się w grupie rzeczy, które już wiemy, a wykupmy indywidualny czas z instruktorem i skoncentrujmy się na nowych rzeczach.

A może jesteście jednymi z tych śmiałków, którzy chcą wziąć udział w triathlonie? Brawo Wy! Warto wtedy także zainwestować w kilka indywidualnych lekcji na basenie. Instruktor pokaże Wam, na co zwrócić uwagę, co i jak poprawić, aby Wasz styl był szybszy i bardziej wydajny.

To jaki sposób nauki wybierzecie, jest bardzo ważne w przypadku dzieci. Nie chcemy ich już na początku zniechęcić do tego sportu. Dlatego, przed dokonaniem wyboru, porozmawiajmy z naszymi milusińskimi, spytajmy ich o zdanie, poobserwujmy, jak zachowują się one w grupie, a jak gdy są pozostawione bez towarzystwa rówieśników. Możecie także zacząć od nauki indywidualnej a później skonsultować się już z instruktorem co do dalszego sposobu nauki. Sprawmy, by dla naszych małych pływaków była to radość i zabawa.

Basen Mokotów

Jeśli chodzi o PAAR, to oferujemy zajęcia indywidualne na kilku basenach na terenie Warszawy. Możecie więc dobrać dzielnicę, która będzie najbardziej dogodna dla Was. Może to więc być Mokotów albo Ursynów czy Włochy. Nasi instruktorzy sprawdzają się doskonale w roli nauczycieli, motywatorów i zawsze są gotowi podać pomocną dłoń i Was asekurować, gdy tylko będziecie tego potrzebować. Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!

By | 2018-04-26T18:37:39+00:00 Kwiecień 26th, 2018|Blog, Nauka pływania dla dzieci|Możliwość komentowania Indywidualna nauka pływania dla dziecka została wyłączona