Kategorie: Nauka pływania dla dzieci

Idealny instruktor pływania

Wielu z Was zastanawia się jaki powinien być idealny instruktor pływania, szczególnie mając na uwadze dobro swoich dzieci. Jakie umiejętności i cechy charakteru powinny go wyróżniać? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jakie uprawnienia musi posiadać instruktor?

Profesjonalny instruktor powinien mieć ukończony dedykowany kurs i zdany egzamin końcowy. Sprawdzić to można łatwo, ponieważ po skończeniu kursu każdy absolwent otrzymuje legitymację poświadczającą uprawnienia zawodowe oraz certyfikat instruktorski. Co ciekawe uprawnienia takie honorowane są na terenie całego UE.

Nie każdy może jednak zostać instruktorem. Osoba taka musi mieć nie tylko ukończone 18 lat, posiadać minimum wykształcenie średnie, ale i mieć zaświadczenie o niekaralności. Oczywiście niezbędna jest też odpowiednia kondycja fizyczna, a także odpowiednie cechy charakteru.

Dobry instruktor pływania – sportowiec i pedagog

Bez wątpienia ważne są umiejętności, perfekcyjnie wyszkolona technika pływacka, dobrze dobrany i zróżnicowany trening i sprawność fizyczna nauczyciela pływania. Nic to jednak nie da, jeśli instruktor nie będzie miał odpowiedniego podejścia do swoich podopiecznych, czyli łatwości i swoistej kreatywności w przekazywaniu im wiedzy oraz szkoleniu ich umiejętności.

Muszą go także wyróżniać inne cechy takie jak: cierpliwość, przyjazne usposobienie, pasja do pływania, którą będzie zarażał swoich uczniów.

Instruktor pływania dla dzieci

Instruktor pływania dla dzieci powinien posiadać wszystkie te powyższe cechy. Tutaj jednak potrzebna jest dodatkowa doza cierpliwości, wesołości, entuzjazmu i zdolności zainteresowania pływaniem tych najmłodszych. Przy oczywiście zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Dziecko na zajęciach ma się uczyć przez dobrą zabawę. Ma z radością przychodzić na zajęcia oraz z energią i uśmiechem z nich wychodzić. To jest podstawowa dewiza wszystkich Instruktorów w PAAR.

Instruktor pływania w PAAR

Instruktorów w PAAR łączy przede wszystkim pasja nie tylko do pływania, ale i do nauczania. Każdy poprawnie przepłynięty przez Was i Wasze dzieci metr to nasza nagroda, a uśmiech na twarzach to dodatkowy bonus i cel, do którego nieustannie zmierzamy. Zapraszamy serdecznie!