Kategorie: Blog | Pływanie PAAR

Idealny instruktor pływania

W ostatnich kilku artykułach często podkreślaliśmy, jak istotne jest przy nauce pływania wyszkolenie prawidłowej techniki i jak ważną rolę odgrywa tu instruktor pływania. Tylko pod jego bacznym okiem mamy możliwość opanowania stylów pływackich tak, aby przynosiły one najlepsze efekty.
Nie ukrywajmy też, że jak już oddajemy nasze pociechy w „obce ręce”, to chcemy, żeby osoby te były w pełni wykwalifikowane i wiedziały jak pracować z naszymi milusińskimi.

Nauka pływania dla dzieci ma je bowiem nie tylko rozwijać fizycznie, ale też być dla nich frajdą. Umiejętność połączenia jednego i drugiego powinna właśnie charakteryzować instruktora pływania. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

1. Perfekcyjna technika i odpowiednie uprawnienia

To jedne z wyróżników idealnego instruktora. To on nas wprowadza w tajniki techniki poszczególnych stylów, musi więc mieć bezsprzecznie wiedzę i umiejętność by ruchy te pokazać swoim podopiecznym i umieć wyeliminować u małych i dużych pływaków błędy.

2. Wszechstronna i zaktualizowana wiedza

Dobry instruktor stale podnosi swoje kompetencje i rozwija się, czyli aktywnie uczestniczy w profesjonalnych szkoleniach i kursach nie tylko z zakresu pływania, ale i nauk pokrewnych takich jak nauki biomechaniczne, biomedyczne, a nawet humanistyczne.

3. Zadbanie o atrakcyjność, urozmaicenie

Nauka pływania tak dla dzieci, jak i dorosłych nie może być nudna i monotonna, ponieważ zniechęcić  tym można nawet najwytrwalszych. Wiemy przecież doskonale, że nasze maleństwa to wymagający klienci, których instruktor albo do siebie przekona, albo nie. Trener więc musi się starać, abyśmy na zajęcia przychodzili za każdym razem z coraz większą ochotą.

4. Praca z zaangażowaniem i oddaniem

Nasze dzieci to wspaniali obserwatorzy i potrafią bezbłędnie wyczuć fałsz, dlatego istotne jest, aby ich nauczyciel z pełnym zaangażowaniem i oddaniem poświęcał się nauczaniu. Taki nauczyciel nie tylko użyje swoich twardych umiejętności, ale i wykorzysta wiedzę z zakresu psychosocjologii i dydaktyki.

Brzmi poważnie? Trochę musi, ponieważ jakby nie było, szkolimy przyszłych sportowców, tych dużych i tych małych. W praktyce nie odczujecie jednak całej tej poważnej teorii, zobaczycie tylko efekty: radość na twarzach dzieci, postępy w pływaniu i entuzjazm, z jakim wyruszamy na basen. W jakim miejscu znajdziemy takich „cudotwórców”? Zapraszamy do nas! Znajdziecie nas:

– Basen Kabaty,
– Basen Ursynów,
– Basen Włochy,
– Basen Mokotów.

Przekonajcie się więc sami, że praca z naszymi instruktorami to nie tylko szybkie efekty w nauce pływania, ale też sama przyjemność, radość i relaks!