Strona Główna » Grupowa nauka pływanie, dlaczego dzieci tak lubią w niej uczestniczyć?

Grupowa nauka pływanie, dlaczego dzieci tak lubią w niej uczestniczyć?

W ostatnim artykule opisaliśmy zalety i wskazania do tego, by zapisać się na indywidualną naukę pływania. Dziś wskażemy korzyści grupowej nauki pływania szczególnie dla naszych małych pływaków.

Grupowa nauka pływania dla dzieci

Niejednokrotnie wskazywaliśmy, jak ważną rolę w procesie nauki pływania, odgrywa chęć z jaką na lekcje się uczęszcza. Zdawałoby się to sprawą nieistotną, ale nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że radosne dziecko czy zadowolony i zrelaksowany dorosły, uczą się dużo szybciej. Poza tym naszym dzieciom jest po prostu w grupie dużo raźniej. Dzięki temu także nauka pływania niesie za sobą także dodatkową korzyść, a mianowicie zdobycie umiejętności socjalizacyjnych.

Piszemy o tym dlatego, że dla większości z Was, a już szczególnie dla Waszych maluchów, dużą rolę odgrywa towarzystwo. Bo jak tu się bawić w pojedynkę? Z tego też powodu zajęcia grupowe sprawdzą się dużo lepiej niż te indywidualne. Także dla nas dorosłych możliwość przebywania w większym gronie i wspólnego przeżywania pierwszych sukcesów i porażek działa często bardzo mobilizująco.

Nie bez znaczenia jest też element zdrowej rywalizacji. Chcemy czy nie  i my i nasze dzieci lubimy się porównywać. Zdarza się, że to właśnie ta zdrowa rywalizacja staje się dla nas najlepszym dopingiem. Czemu więc odbierać sobie tę możliwość poprzez wybór zajęć indywidualnych?

Kolejną istotną kwestią jest wspólna motywacja. W grupie nie tylko rywalizujemy między sobą, ale i skutecznie się motywujemy. Motywacja od rówieśników ma szczególną siłę oddziaływania na dzieci, dlatego warto skorzystać z takiej możliwości.

Grupowa nauka pływania – korzyści

Częstą obawą rodziców, jeśli chodzi o ten rodzaj nauki, jest to, że instruktor nie poświęci ich dziecku należytej mu uwagi. Problem ten pojawia się jednak tylko wtedy gdy grupa jest zbyt liczna. Dlatego PAAR przywiązuje dużą wagę do tego, by grupy były kameralne. Dzięki temu instruktor może poświęcić tak samą dużą uwagę każdemu swojemu podopiecznemu.

Niezaprzeczalną korzyścią tej formy nauki jest także cena. Zajęcia takie będą Was mniej kosztować, dzięki czemu szybciej odłożycie na wspólne wakacje nad ciepłym morzem, tak aby wspólnie wykorzystywać nabyte podczas zajęć z PAARem umiejętności 😉

Nauka pływania Warszawa

Zdajemy sobie sprawę, że Warszawa to duże miasto i czasami logistyka zawiezienia dziecka na basen przekracza nasze możliwości. Z myślą o takich trudnościach organizujemy zajęcia na kilku warszawskich basenach, między innymi: basen Aqua Relaks, Basen Hirszfelda, Basen Koncertowa, Basen OSiR Włochy oraz Basen OSIR Mokotów. Tym samym nie zostawiamy już Wam żadnej wymówki! Zapisujemy siebie i swoje maluch na basen!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!

By | 2018-05-01T13:38:50+00:00 Maj 1st, 2018|Blog, Nauka pływania dla dzieci|Możliwość komentowania Grupowa nauka pływanie, dlaczego dzieci tak lubią w niej uczestniczyć? została wyłączona