Strona Główna » Doświadczony instruktor pływania – Bezpieczna i skuteczna nauka w PAAR

Doświadczony instruktor pływania – Bezpieczna i skuteczna nauka w PAAR

Kurs pływania dla dzieci

Oddając nasze dziecko w było nie było „obce” ręce, chcemy mieć zawsze całkowitą pewność, że będzie to profesjonalista, który będzie wiedział jak zająć się naszym skarbem. Tak samo jest więc gdy organizujemy dla niego kurs pływania.

Poświęćmy zatem chwilę, aby szkołę pływania sprawdzić, a przede wszystkim zweryfikować umiejętności instruktorów. Powinni oni mieć bowiem kilka cech, które sprawią, że dziecko na basen będzie chodziło z przyjemnością i z dużym zaangażowaniem uczyło się pływania. W końcu przede wszystkim chodzi nam o to, by było ono szczęśliwe.

Dobry instruktor pływania – cechy

Pamiętajmy o tym, że maluchy, pod wieloma względami, są bardziej wymagające niż dorośli. Potrzebują od nauczyciela więcej uwagi i oprócz nauki także elementu zabawy. Dlatego też taki instruktor musi charakteryzować się oczywiście przede wszystkim perfekcyjnym opanowaniem wszystkich technik pływackich. To jednak nie wszystko, ponieważ dobry instruktor dla dzieci to taki, który posiada także zdolności pedagogiczne i dydaktyczne. Z jednej więc strony powinien mieć umiejętności przekazywania wiedzy, a z drugiej umiejętność urozmaicenia zajęć dla dzieci różnymi zabawami, tak by chciały one na basen z ochotą przychodzić.

To jednak nie wszystko, powinien charakteryzować się on dużą cierpliwością. Postępy naszych podopiecznych mogą przebiegać w różnym tempie, także instruktor musi wziąć to pod uwagę i poświęcić dzieciom taką uwagę, jakiej na daną chwilę potrzebują i jeśli zachodzi taka potrzeba powtarzać wielokrotnie ćwiczenie, które dla dzieci jest niezrozumiałe. Kolejną ważną cechą dobrego instruktora to chęć ciągłego rozwoju i poszerzania umiejętności tak z zakresu dyscypliny sportowej, jak i pod względem pedagogicznym. Nie zapominajmy także o podstawach- każdy instruktor ma obowiązek posiadać stosowne uprawnienia, których świadectwem jest legitymacja instruktorska.

Nauka pływania a bezpieczeństwo dziecka

Niepodważalnie najważniejszym aspektem, na jaki musi zwracać uwagę instruktor, jest bezpieczeństwo dziecka. Z tego też powodu cechami wiodącymi instruktora powinny być odpowiedzialność i roztropność. Musi on doskonale wiedzieć jakie zagrożenia mogą spotkać nasze dziecko na basenie i umiejętnie ich uniknąć. Ma obowiązek wiedzieć jak się zachować w ewentualnych kryzysowych sytuacjach i nie tracić przy tym głowy. W końcu oddajemy w jego ręce swój największy skarb!

Pływanie na basenie

Pływanie na basenie powinno być przede wszystkim przyjemnością  dla naszych dzieci a dla nas chwilą wytchnienia. Nie chcemy w tym czasie zamartwiać się o naszą pociechę a mieć pewność, że pod naszą nieobecność nadal wspaniale się bawi. Jest to możliwe tylko i wyłącznie, wtedy gdy będziemy mieć pewność, że trafiliśmy na wykwalifikowanego instruktora. Nie warto tu eksperymentować i ryzykować nieznaną szkołą pływanie tylko wybrać PAAR i mieć spokojną głowę, o to że nasze dziecko będzie szczęśliwe, bezpiecznie i będzie robiło stały progres w dyscyplinie pływania!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!

By | 2018-05-07T21:14:50+00:00 Maj 7th, 2018|Blog, Nauka pływania dla dzieci|Możliwość komentowania Doświadczony instruktor pływania – Bezpieczna i skuteczna nauka w PAAR została wyłączona