Kategorie: pływanie

By niejadek zaczął jeść!

Twoje dziecko to NIEJADEK?

Nie jesteś sama!

Wielu rodziców skarży się na słaby apetyt swoich dzieci. Jeżeli nie ma żadnych zdrowotnych sygnałów, że Maluch powinien jeść więcej nie ma powodu do zmartwień, a usilne „wpychanie” czegoś do zjedzenia sytuacji nie poprawi.

Dziś krótko i na temat!

Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie!

Oto 4 proste wskazówki, żeby jedzenie nie stało się dla Was drogą przez mękę:

1. Ogranicz przekąski słodycze i słodkie napoje. Zamiast pustych kalorii zadbaj o wartościowe posiłki wtedy nawet jeśli będzie ich mniej organizm dostanie porcję potrzebną do rozwoju. A dziecko między posiłkami będzie miało czas żeby zgłodnieć, więc zje z większym apetytem.
  2. W miarę możliwości ustal stałe godziny posiłków.
  3. Zachęcaj, nie zmuszaj. Presją spowodujesz, że Twoja Pociecha na sam widok łyżki będzie uciekać, kiedy Ty podejdziesz do tematu z większym luzem udzieli się on i Twojemu Maluchowi.
  4. Zadbaj o ruch swojego dziecka. Bieganie na świeżym powietrzu pozwoli dziecku z większą chęcią zasiąść do posiłku. Świetnym sposobem jest pływanie, które bez wątpienia wzmaga apetyt! Znamy to z własnego doświadczenia. Zwykle z pływalni wychodzimy głodni, podobnie jest z dziećmi. Temperatura wody, jej ciśnienie, pobudzenie receptorów oraz ruch wykonywany podczas zajęć nauki pływania w odciążeniu przyspiesza metabolizm.

Przygotuj więc pełnowartościowy posiłek i w drogę! Na basen:-)