Strona Główna » 3 Najczęstsze błędy, które rodzice popełniają wybierając szkołę pływania

3 Najczęstsze błędy, które rodzice popełniają wybierając szkołę pływania

Przeczytaliście już kilka naszych artykułów o zaletach płynących z nauki pływania dla dzieci i dorosłych,  jak się do wyjścia na basen przygotować, jak przekonać do tego nasze dzieciaczki. Postanowiliście więc już ostatecznie, aby zapisać siebie lub swoje maluszki na profesjonalną naukę pływania. Tylko jak, spośród różnorodności szkół dostępnych w Warszawie wybrać tę odpowiednią?

Nauka pływania dla dzieci Warszawa

Dziś więc zajmiemy się tematem, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając szkołę pływania. Łatwiej jest wybrać szkołę dla siebie, ponieważ my jako dorośli wiemy jakie standardy powinny obowiązywać, czego się po szkole spodziewać i czego można wymagać. Nasze dzieci jednak nie mają takiej wiedzy. Do tego, pod wieloma względami, są one Klientami bardziej wymagającymi. Instruktor musi je zainteresować, zabawić i jednocześnie uczyć. Po kolei jednak.

Jakie błędy?

1. Najczęstszym błędem, jaki rodzice popełniają, jest niesprawdzenie informacji na temat możliwości odrobienia zajęć. Jest to o tyle istotne, że przynajmniej w okresie wzmożonych chorób, kiedy nasze dzieci uczęszczają do przedszkoli, bardzo często przychodzą z mniejszym lub większym przeziębieniem. Niewskazane jest wtedy oczywiście wyjście na basen. Nie chcemy jednak aby nasza pociecha traciła na tym. Nie ukrywajmy, że my także nie chcemy marnować w ten sposób pieniędzy wydanych na kurs. Pamiętajmy więc aby przed wybraniem szkoły zweryfikować takie możliwości.
  2. Drugim dość częstym przeoczeniem przy wyborze szkoły pływania jest brak sprawdzenia, czy instruktorzy w tej szkole są prawdziwie zaangażowani w pracę z dziećmi. Dobry instruktor to ten, który ma praktyczną wiedzę na temat stylów pływackich, ale i podejście dydaktyczne i pedagogiczne. Godzina spędzona na basenie nie ma być nudną nauką techniki dla dzieci, ale zabawą połączoną z tą nauką. Dziecko musi na takie lekcje przychodzić z chęcią i radością, tylko bowiem wtedy będzie chłonąć wiedzę i technikę.
  3. Trzecią kluczową kwestią – brak informacja. Jako rodzice i jako osoby płacące za naukę dzieci mamy także swoje prawa. Są nimi stały kontakt z biurem i koordynatorem zajęć. Nasze dzieci są dla nas najważniejsze, chcemy więc na bieżąco znać wszystkie kwestie z nimi związane, między innymi postępy w nauce, ale także czy są planowane jakieś przerwy w nauce np. świąteczne, ewentualne zmiany w kadrze instruktorskiej i inne kwestie mniej lub bardziej formalne. Właściciele dobrych szkół pływania będą sobie z tego zdawać sprawę i udzielać Wam wyczerpujących informacji w każdym interesującym Was temacie.

Indywidualna nauka pływania czy grupowa nauka pływania?

Pamiętać także trzeba, że każde dziecko ma inny charakter, inne spojrzenie na naukę. Tak jak szkoła jest jego obowiązkiem, tak nauka pływania ma być przede wszystkim przyjemnością. Instruktor powinien więc wiedzieć, podobnie jak rodzic jaki typ nauki dziecku zaproponować. Czy to będzie indywidualna nauka pływania, czy grupowa nauka pływania. Nie wskazujemy tu, która metoda jest lepsza. Jedna i druga ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jednak by dziecko się w tym odnalazło.

Dobry instruktor będzie też w stanie zweryfikować czy poziom, na który zapisaliśmy dziecko, jest dla niego odpowiedni. Nie zawsze pierwszy wybór okazuje się być trafnym. Zadaniem więc instruktora jest także sprawdzenie czy dziecko nie powinno być w grupie bardziej zaawansowanej, czy wręcz odwrotnie i nas o tym niezwłocznie poinformować.

Nauka pływania Mokotów czy nauka pływania Ursynów?

A może nauka pływania Włochy? Nie ma to znaczenia, póki wybierzecie PAAR 😉 Aby ułatwić Wam dotarcie, organizujemy kursy na kilku warszawskich basenach. Macie więc wybór w znalezieniu dogodnej dla siebie lokalizacji. Wszystkie powyższe kwestie możecie z nami indywidualnie ustalić. Nie bójcie się nas sprawdzić.  Zdajemy sobie sprawę, że dzieci to Wasze największe skarby i tak też je traktujemy! Sprawdźcie sami!

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a!

By | 2018-04-19T20:50:37+00:00 Kwiecień 19th, 2018|Blog, Nauka pływania dla dzieci|Możliwość komentowania 3 Najczęstsze błędy, które rodzice popełniają wybierając szkołę pływania została wyłączona